Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Оце – справжній гадючник!

Оце – справжній гадючник!
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

«Гадючник»… Дивовижне слово, що затамовує подих та викликає водночас різноманітні асоціації. До речі, за найпершої з них, яка виникає, можна перевірити свій емоційно-психологічний стан. Бажаєте спробувати?

  1. Першим асоціативним уявленням став серпентарій? Ви, скоріш за все, спостережлива, романтична натура, яка вміє володіти своїми емоціями і направляти їх в необхідне русло.
  2. Уява намалювала конкретні обличчя з «милого колективу», який невсипуще «дбає» про Ваш добробут та моральну поведінку? Це свідчить про нордичний характер, емоційну стійкість та цілеспрямованість.
  3. Пригадались неприємні наслідки останньої зустрічі у дешевому генделику? Знайте – Ви щира, товариська людина, якій важливо не місце, а компанія.
  4. Перед очима «з’являється» неприємне та гидке місце на кшталт безкоштовного громадського «Ч»/ «Ж»? Що ж, Ви дуже вразлива людина.
  5. Якщо ж фантазія «не спрацювала» і Ви не бачите нічого, крім природного кубла змій, то Ви – не креативщик, а, швидше за все, науковець або натураліст з притаманними скрупульозністю, об’єктивністю та вмінням системно розкладати все по «поличках». Ви з тих людей, які регулярно відвідують просвітницькі заходи та неодноразово бували в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

Отож, про що йдеться?

Гадюки, як й інші плазуни, холоднокровні тварини, тобто температура їхнього тіла не стала, як у теплокровних, а залежить від температури навколишнього середовища. Тому в прохолодну погоду вони полюбляють погрітися на сонці, а в спеку – сховатися в тінь. Групами не живуть. І лише на зимівлю збираються (до декількох десятків гадюк) в якійсь одній порожній норі або ямі глибиною до 1-2 метрів.

На відміну від інших холоднокровних, які часто масово гинуть під час суворих зим, гадюки майже завжди доживають до весни. І не тільки тому, що, сплівшись у клубок, вони певною мірою зігрівають один одного. І не тільки тому, що свої зимові притулки вони влаштовують нижче зони промерзання, а й тому, що дуже добре відчувають наближення холодів. Ніколи похолодання, навіть тимчасове, не застане їх зненацька. У зимовій сплячці плазуни проводять приблизно 180 днів і виповзають зі сховищ ранньою весною.

Саме це зимове скупчення гадюк й отримало назву «гадючник», а народна «творчість» додала йому значного життєвого «колориту».

P.S.
Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

Фотоподорож  «О, краю мій, моя земля!»

Скільки років нашому місту? Коли утворилася Хмельницька область? Скільки разів Хмельницький змінював свою назву? Які  вулиці найстаріші у нашому місті? Які таємниці приховують у своїх стінах давні будинки Проскурова?  – на ці та інші запитання учасників фотоподорожі  «О, краю мій, моя земля!» відповідали співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Захід відбувся у Центрі реабілітації «Родинний затишок» […]

Деталі

Найкращий старт року – з подарунків!

Погодьтеся, найкращий старт року – старт з приємних подарунків! Днями ми хвалилися з Вами сюрпризами – мініатюрними іграшками з рухомими елементами від мецената Олексія Кордзіховського, а вже сьогодні  отримали ще один дарунок від The KOSCIUSZKO FOUNDATION INS (Польща, координатор Марія Гудь) та Smittsonian –  джерела безперебійного живлення, без яких нині складно налагодити науковий процес. Радіємо […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Колись казначейство – нині бібліотека»

Якщо уважно придивитися до будівлі, в якій розміщується Хмельницька обласна наукова бібліотека, то можна помітити, що її основу складає старий одноповерховий будинок із заокругленими високими вікнами. Споруджений наприкінці ХІХ ст. для потреб Проскурівського повітового казначейства, він мав міцні стіни та рельєфний цегляний декор. У II пол. ХХ ст. будівлю докорінно змінили – добудували другий поверх […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу