Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Новорічні гірлянди

Новорічні гірлянди
icon:arrow-back

Завершуючи цикл новорічних розповідей, логічно згадати ще один невід’ємний елемент святкового декору – ялинкову гірлянду – довгий ланцюжок, що складається з однорідних предметів.

Історія виникнення гірлянди пов’язана зі Стародавнім Римом. Римляни прив’язували до дерев стрічки на знак родючості та відродження життя. З того часу гірлянда змінювала свої форми, матеріал та спосіб прикрашання.

У ХV- ХVІ ст. у різних європейських країнах почали використовувати палаючі свічки, що були з’єднані між собою і нагадували гірлянду. Люди вірили, що вогонь свічок зможе відігнати злих духів від домівок. До свічок з часом доєдналися мішура, паперові та скляні гірлянди, головними святковими символічними кольорами якої були зелений (живе листя, яким весна вкриває всі дерева), золотистий (притягує у дім багатство та достаток) й червоний (мав дуже тонке значення, адже нагадував кров Спасителя).

На жаль, вся ця краса утаємничувала в собі чималу небезпеку – можливість виникнення пожежі, тому необхідно було винайти щось таке ж яскраве й веселе, але менш небезпечне.

І тут справжнім спасінням виявилися електричні лампи! Існує кілька версій виникнення електричної гірлянди, тому й важко сказати, яка з них дійсна… Відомо, що у 1895 р. перша електрична плетениця прикрашала ялинку перед Білим Домом в США. До Європи новий винахід дістався не одразу. Вперше такими гірляндами були освітлені кілька ялинок у місті Гельсінгфорсі (Фінляндія ) у 1906 р.

Поза всяким сумнівом, ХХ століття стало «революційним» для гірлянд.

Погодьтеся, що у різдвяно-новорічні дні такі прикраси, безперечно, створюють навкруги неперевершену казкову атмосферу!

 

Подібні новини

Кирило-Мефодіївське товариство

На початку січня 1846 року в Києві була створена одна з перших таємних організацій України політичного спрямування – Кирило-Мефодіївське братство, яка проіснувала не більше п’ятнадцяти місяців, однак мала величезний вплив на українське національне відродження у ХІХ столітті. З-поміж дванадцяти учасників братства – історик та етнограф Михайло Костомаров, поет і художник Тарас Шевченко, письменник і етнограф […]

Деталі

Співпраця з волонтерами

У фонди Хмельницького обласного краєзнавчого музею представник Волонтерського штабу “Українська команда” Хмельниччини Ігор Петраш передав артефакти російсько-української війни – гільзи, тубус для снарядів, військове спорядження та амуніцію, а також листи від американських дітей воїнам ЗСУ. Передані предмети будуть використані у майбутній експозиції.

Деталі

А третій же празник – Святе Водохреще

Яка історія свята Водохреще? І чому воно має декілька назв? Чому надвечір’я у народі називають «голодним»?  Що символізують страви на нашому столі? Яка різниця між щедрівками та колядками? – на ці та інші  запитання дали відповідь фахівці Хмельницького обласного краєзнавчого музею вихованцям центру реабілітації «Родинний затишок» під час практичного пізнавально-розважального заходу «А ТРЕТІЙ ЖЕ ПРАЗНИК […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу