Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Новорічні гірлянди

Новорічні гірлянди
icon:arrow-back

Завершуючи цикл новорічних розповідей, логічно згадати ще один невід’ємний елемент святкового декору – ялинкову гірлянду – довгий ланцюжок, що складається з однорідних предметів.

Історія виникнення гірлянди пов’язана зі Стародавнім Римом. Римляни прив’язували до дерев стрічки на знак родючості та відродження життя. З того часу гірлянда змінювала свої форми, матеріал та спосіб прикрашання.

У ХV- ХVІ ст. у різних європейських країнах почали використовувати палаючі свічки, що були з’єднані між собою і нагадували гірлянду. Люди вірили, що вогонь свічок зможе відігнати злих духів від домівок. До свічок з часом доєдналися мішура, паперові та скляні гірлянди, головними святковими символічними кольорами якої були зелений (живе листя, яким весна вкриває всі дерева), золотистий (притягує у дім багатство та достаток) й червоний (мав дуже тонке значення, адже нагадував кров Спасителя).

На жаль, вся ця краса утаємничувала в собі чималу небезпеку – можливість виникнення пожежі, тому необхідно було винайти щось таке ж яскраве й веселе, але менш небезпечне.

І тут справжнім спасінням виявилися електричні лампи! Існує кілька версій виникнення електричної гірлянди, тому й важко сказати, яка з них дійсна… Відомо, що у 1895 р. перша електрична плетениця прикрашала ялинку перед Білим Домом в США. До Європи новий винахід дістався не одразу. Вперше такими гірляндами були освітлені кілька ялинок у місті Гельсінгфорсі (Фінляндія ) у 1906 р.

Поза всяким сумнівом, ХХ століття стало «революційним» для гірлянд.

Погодьтеся, що у різдвяно-новорічні дні такі прикраси, безперечно, створюють навкруги неперевершену казкову атмосферу!

 

Подібні новини

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Червень

На зміну весні, напинаючи червневі вітрила тепла, літо легко та лагідно починає пливти по землі і над нею. Після білих, синіх та жовтих кольорів перших квітів горять майстерно виписані, ніби пензлем, півонії; приваблюють до себе пахощами троянди усіх відтінків червоного; яскравіють серед буйної трави ніжні гвоздики; рум’яніють боки суниць, полуниць, малини… Шостого сина року називають […]

Деталі

«Злато та срібло» землі Болохівської. Продовження

Після впровадження християнства як державної релігії у Давній Русі велася запекла боротьба з усіма проявами язичництва, про укорінення якого в слов’янських традиціях свідчать браслети-наручі. Ними скріплювали зап’ястя рукава довгої жіночої сорочки, а під час ритуального танцю віл-русалій дівчина повинна була їх зняти, розпустити рукава і розмахувати ними, удаючи крила русалок. Такий танець виконувався під час […]

Деталі

Зодіакальні сузір’я в порцеляні

Сьогоднішня інформація про красиву, корисну, а іноді й досить дорогу річ, яка бажана в домі кожної модниці. Мова піде про скриньки для прикрас. Протягом багатьох століть скриньки для коштовностей пов’язували з багатством та розкішшю. Під час археологічних розкопок древніх поселень в Єгипті, Римі та Стародавній Греції знаходили шкатулки датовані 3000 р. до н.е. Єгиптяни використовували […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу