Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Нове видання – нове знання

Нове видання – нове знання
icon:arrow-back

Яскравих барв сьогоднішньому дню додала надзвичайно тепла зустріч з докторкою історичних наук, членкинею Національної спілки краєзнавців України, лауреаткою обласної премії у галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. К. Широцького Лілією Іваневич, яка презентувала свою монографію «Традиційний одяг українців Поділля». Дане дослідження охоплює не тільки історичні відомості, але й регіонально-локальні та конструктивно-художні особливості створення традиційного українського одягу мешканців Поділля у другій половині ХІХ- початку ХХІ ст.

Під час презентації своєї роботи Лілія Анатоліївна наголосила, що традиційний одяг належить до найбільш самобутніх елементів культурної спадщини народу, виразні особливості всіх компонентів якого формувалися продовж багатовікового історичного й культурного розвитку. Окрім того, кожний адміністративний район тієї чи іншої локальної зони Поділля, а навіть й окреме село, відзначалися своєрідністю способів покрою, виготовлення й прикрашання одягу та формування ансамблевого комплексу загалом.

До книги увійшли термінологічний словник народних назв одягових складових, кольорові історичні та етнографічні карти Поділля,  кольорові карти-схем побутування характерних елементів убрання, таблиці технік оздоблення й орнаментальних мотивів, кольорові світлини подільських строїв.

Надзвичайно приємно, що предмети фондової збірки Хмельницького обласного краєзнавчого музею також стали об’єктом дослідження та увійшли до монографії Лілії Анатоліївни.

Варто зазначити, що науковці музею були вражені масштабами роботи,  яка, без сумніву, стане знахідкою для усіх осіб, що зацікавлені даною тематикою.

Подібні новини

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Січень

Просинець, просинь, ясень, студен, сніжень… Кому знайомі ці слова та що вони означають? А в «народних календарях» наших предків зустрічається ще й корінник зими, середульший, маківка зими, а також ранок року. То про що йдеться? Про перший місяць року – СІЧЕНЬ. Дослідники вважають, що такою назвою слов’яни нарекли його, зоглядаючись на  зимові погодні явища: бо […]

Деталі

Чи є в Україні отруйні павуки?

О, скільки разів ми чули це запитання! Відповідь – усі павуки – отруйні! Інша справа, що переважна більшість з них становлять небезпеку тільки для мух, оскільки мають слабкі хеліцери (ротові придатки павукоподібних), не здатні прокусити шкіру. Однак є й  категорія таких, контакту з якими дійсно варто уникати й нам, людям. Звісно, що, насамперед, йдеться про […]

Деталі

Це було в нас: Проскурівський прорив – легендарна операція армії УНР

Однією з найуспішніших військових операцій Армії УНР періоду Української революції 1917-1921 років стала «Проскурівська операція»,  або «Проскурівський прорив». Наприкінці травня 1919 року, коли УНР опинилась у скрутному становищі, втративши майже всю територію і ведучи бойові дії одночасно проти Червоної армії та польських військ, заступник Генштабу Армії УНР Василь Тютюнник розробив план прориву більшовицького фронту в […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу