Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає”

“Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає”
icon:arrow-back

25 лютого 1871 р. народилася справжня зірка української літератури, улюблениця нашого народу, відома поетеса, письменниця та перекладачка – Леся Петрівна Косач, яку згодом знатимуть під псевдонімом Леся Українка.
Ймовірно, його вона запозичила від рідного дядька Михайла Драгоманова, який  підписувався «Українцем».
Перу Лесі належать біля 270 віршів. І це, не рахуючи поем та віршованих драматичних творів!
Одна з найпопулярніших драм – «Лісова пісня» – знайшла відображення у скульптурній композиції Михайла Моцака, яку було виготовлено у 1970 р. на Полонському заводі художньої кераміки. Нині ця композиція зберігається у фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ.

 

Подібні новини

«ПРИНІС НАМ ЯНГОЛ НА КРИЛІ ЯСНИЙ ВЕЛИКДЕНЬ»

«ПРИНІС НАМ ЯНГОЛ НА КРИЛІ ЯСНИЙ ВЕЛИКДЕНЬ» – дійство з такою назвою від Хмельницького обласного краєзнавчого музею відбулося у ЗДО№5 та ЗДО№40! Разом з музейниками діти не тільки пригадали історію Світлого Воскресіння Христового, але й зіграли у захоплюючі пасхальні ігри. Дякуємо всім учасникам за активність та доброзичливу атмосферу! До нових зустрічей!

Деталі

Всесвітній День туризму

До Всесвітнього Дня туризму науковці музею провели цикл тематичних екскурсій та воркшопів для студентів 1 курсу Хмельницького університету управління та права ім. Л.Юзькова  за спеціальністю туризм. Майбутні фахівці туристичної галузі дізнавалися ази планування пішохідних екскурсій містом Хмельницький. З якого місця варто починати ? А які ж локації стануть акцентом у маршруті? Що ж прагнуть чути […]

Деталі

Совиний «парламент»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі. Про мудрість цих птахів ходять справжні легенди, а народний поголос приписує совиній спільноті взагалі наявність верховенства права, яке регулюється власним «законодавчим органом», так званим «совиним парламентом». Жодні птахи не мають такі «привілеї»! Ще б пак! Сови – унікальні птахи. […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу