Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Несподіване перейменування та його відзначення

Несподіване перейменування та його відзначення
icon:arrow-back

16 січня 1954 року на карті України замість Проскурова з’явився Хмельницький. Відповідно змінила назву й область. Це перейменування стало певною несподіванкою не лише для мешканців міста та області, а й для більшості місцевих чиновників. Було відомо, що СРСР з розмахом відзначає надзвичайно важливу ідеологічну подію – 300-річчя т.зв. «возз’єднання України з Росією». Однак інформація, що цей ювілей торкнеться Проскурова, до останнього дня, не розповсюджувалась.  Проте, отримавши 16 січня відповідні вказівки, швидко зорієнтувались та в авральному режимі розробили план відзначення такої події.

Вже наступного дня в містах та селах краю відбулись урочисті мітинги з нагоди цієї події. 19 січня обласна рада на швидкоруч погодила розроблений план заходів святкування. Він вміщував 40 пунктів, серед яких на квітень були заплановані книжкові виставки в усіх бібліотеках області; на травень – народні гуляння, спортивні змагання та виступи художніх колективів; на червень – виставки в музеях на честь Богдана Хмельницького; у липні – кінофестиваль; у серпні – художня виставка; з вересня – цикл святкових вечорів та виховних годин у школах.

Не залишились осторонь й трудівники промисловості та сільського господарства. За прийнятою на ті часи традицією колективи брали на себе понадпланові завдання. Так, робітники Ізяславської МТС достроково до початку весняних робіт відремонтували 53 трактори; залізничники ст.Гречани до травня перевезли понад планово 142 тис. тон різних вантажів; працівники Кам’янець-Подільського верстатобудівного заводу до жовтня виконали річний план тощо. Й все це на честь 300-річчя «возз’єднання» та перейменування області! Але більш за всіх «порадували» колективи Хмельницького пивзаводу та Кам’янець-Подільської тютюнової фабрики. Перше підприємство у 1954 р. освоїло два нових види пива – «Ювілейне Переяславське» та «Український медок», а інше – випустило понад план 65 млн. цигарок!

Цього ж року голова міськвиконкому Андрій Шоханов виступив з ініціативою встановити в обласному центрі пам’ятник Богданові Хмельницькому.

Подібні новини

До Дня української писемності та мови

«Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова» ©Ліна Костенко Близько чверть століття 9 листопада, в День української писемності та мови,  дорослі та діти пишуть диктант. Сьогодні – кульковою або ж гелевою ручкою. А чим же ж писали більше півтора століття тому? Відповідь […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Полковий храм уланів»

Поштова картка 1907 р. зафіксувала полкову церкву 12-го уланського Бєлгородського полку, яка була збудована на поч. ХХ ст. у передмісті Дубове та зберіглась до наших днів майже без змін.  Історія храму переносить нас у 1888 р., коли був затверджений проект розширення Проскурова на схід та південь і згідно якого неподалік від хуторів Дубових військовому відомству […]

Деталі

Наші музейники – у Кременці!

З пізнавально-просвітницькою метою ми всім колективом Хмельницького обласного краєзнавчого музею відвідали колег Кременецького обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького та Кременецького краєзнавчого музею. Дякуємо музейникам за дружню невимушену атмосферу та обмін досвідом!    

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу