Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Кирило-Мефодіївське товариство

Кирило-Мефодіївське товариство
icon:arrow-back

На початку січня 1846 року в Києві була створена одна з перших таємних організацій України політичного спрямування – Кирило-Мефодіївське братство, яка проіснувала не більше п’ятнадцяти місяців, однак мала величезний вплив на українське національне відродження у ХІХ столітті.

З-поміж дванадцяти учасників братства – історик та етнограф Михайло Костомаров, поет і художник Тарас Шевченко, письменник і етнограф Пантелеймон Куліш та ін.

Братчики ставили перед собою декілька фундаментальних завдань. Передусім, це побудова майбутнього суспільства на засадах християнської моралі шляхом здійснення ряду реформ. Друге завдання – створення демократичної конфедерації слов’янських народів на принципах рівності та суверенності. Третє – найважливіше – знищення царизму і скасування кріпосного права.

Програмні положення були викладені у «Книзі буття українського народу» і «Статуті слов’янського братства св. Кирила і Мефодія».

Однак амбітним планам здійснитися було не доленосно. Причина тому – донос О.Петрова, сина жандарма, студента Київського університету.

Як наслідок – всіх членів Києво-Мефодіївського братства заарештували та покарали різними термінами ув’язнення та заслання.

Подібні новини

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Землетрус»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі». І сьогодні ми поговоримо про землетруси. Оскільки Хмельниччина перебуває у 5-6 бальній ділянці інтенсивності землетрусу зони Вранча (сейсмоактивної території ділянки стикування Південних (Румунія) та Східних (Україна) Карпат), мешканці області іноді відчувають підземні поштовхи. У ХХІ ст. хмельничани чотири рази відчували землетруси  різної сили: […]

Деталі

Шкіра «напрокат»

Бражник жимолостевий Hemaris fuciformis Оце так майстер! Оце так копіїст! Бражник жимолостевий так вдало «замімікрувався» під джмеля, що й справді «уявив» себе родичем бджоли! Зухвало літає серед білого дня, а не в сутінках; зовсім не ховається від птахів, адже він – отруйний «джміль», а не беззахисний метелик, тож, нехай вороги його бояться! А вони його […]

Деталі

Продовження відео-проекту “Державність у часі” (випуск ІІІ)

У рамках святкування Дня Української Державності продовження відео-проекту Хмельницького обласного краєзнавчого музею “Державність у часі” (випуск ІІІ). 

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу