Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Красень з блакитними «очима»

Красень з блакитними «очима»
icon:arrow-back

Бражник очкастий
Smerinthus ocellatus

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

«Зустрівшись поглядом» з цим статним красенем, не забудеш його бездонних блакитних «очей» з яскраво-червоними «бровами». В стані спокою «очі» ніби повіками прикриті верхніми крилами. А «сплячого» метелика не помітиш – він схожий формою та забарвленням на сухе листя яблуні чи тополі, де найчастіше розвивається його гусінь. Цей майстерний прийом маскування непогано захищає від ворогів.

Якщо ж ворога не вдалося обдурити в такий спосіб, очкастий бражник різко піднімає верхні крила і «відкриває очі». І тоді безневинне старе та подерте листя (перший рівень захисту) перетворюється на голову грізного хижого птаха з великими, як у сови, очима (другий рівень захисту). При такому вражаючому ефекті третій рівень вже не потрібен.

Якщо ж мімікрія у метелика «спрацювала» на відмінно і він не став комусь «вечерею» (бражник активний в сутінках), його життя все одно буде недовгим – адже доросла комаха зовсім не харчується, а живе лише запасами, що накопила в стадії личинки.

Яскраво-зелена, яблучного відтінку, з косими смужками і «очками» між ними, гусінь метелика своє довге тіло (до 7 см) «утримує» на 10 кінцівках. Не дивлячись на те, що ця ненажера старанно та активно «підчищає» листя на улюблених рослинах, наїдаючись про запас, затятим шкідником її не назвеш, адже очкастий бражник відносно рідкісний метелик, хоча і не занесений до Червоної книги України.

Бражник очкастий Smerinthus ocellatusБражник очкастий Smerinthus ocellatus

Подібні новини

Несподіване перейменування та його відзначення

16 січня 1954 року на карті України замість Проскурова з’явився Хмельницький. Відповідно змінила назву й область. Це перейменування стало певною несподіванкою не лише для мешканців міста та області, а й для більшості місцевих чиновників. Було відомо, що СРСР з розмахом відзначає надзвичайно важливу ідеологічну подію – 300-річчя т.зв. «возз’єднання України з Росією». Однак інформація, що […]

Деталі

Невідомі факти знайдено!

Наш сьогоднішній допис є продовженням інформації про грамофон, що зберігається в фондах музею. Тоді ми запрошували охочих долучитися до розслідування щодо виробника нашого програвача. З отриманих фактів від наших активних читачів та підписників склалася досить цікава розповідь про даний предмет. Отже, що ми тепер знаємо та чим можемо залюбки поділитися. Фірма по виготовленню грамофонів та […]

Деталі

Заключний випуск відео-проєкту “Державність у часі”

Хмельницький обласний краєзнавчий музей щиро вітає всіх з Днем Української Державності! Пропонуємо вашій увазі заключний випуск щотижневого презентативного відео-проєкту “Державність у часі”.   

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу