Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

Красень з блакитними «очима»

Красень з блакитними «очима»
icon:arrow-back

Бражник очкастий
Smerinthus ocellatus

«Зустрівшись поглядом» з цим статним красенем, не забудеш його бездонних блакитних «очей» з яскраво-червоними «бровами». В стані спокою «очі» ніби повіками прикриті верхніми крилами. А «сплячого» метелика не помітиш – він схожий формою та забарвленням на сухе листя яблуні чи тополі, де найчастіше розвивається його гусінь. Цей майстерний прийом маскування непогано захищає від ворогів.

Якщо ж ворога не вдалося обдурити в такий спосіб, очкастий бражник різко піднімає верхні крила і «відкриває очі». І тоді безневинне старе та подерте листя (перший рівень захисту) перетворюється на голову грізного хижого птаха з великими, як у сови, очима (другий рівень захисту). При такому вражаючому ефекті третій рівень вже не потрібен.

Якщо ж мімікрія у метелика «спрацювала» на відмінно і він не став комусь «вечерею» (бражник активний в сутінках), його життя все одно буде недовгим – адже доросла комаха зовсім не харчується, а живе лише запасами, що накопила в стадії личинки.

Яскраво-зелена, яблучного відтінку, з косими смужками і «очками» між ними, гусінь метелика своє довге тіло (до 7 см) «утримує» на 10 кінцівках. Не дивлячись на те, що ця ненажера старанно та активно «підчищає» листя на улюблених рослинах, наїдаючись про запас, затятим шкідником її не назвеш, адже очкастий бражник відносно рідкісний метелик, хоча і не занесений до Червоної книги України.

Подібні новини

“Квітуче дерево”

“Квітуче дерево” – трендовий майстер-клас Хмельницького обласного краєзнавчого музею! Приєднуйтесь! Створюйте! Фантазуйте!

Деталі

Стежками двох революцій

Зустрічі науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею з підопічними центру реабілітації «Родинний затишок» давно набули традиційного характеру. Нинішній захід був присвячений Дню гідності та свободи. Вихованці «Родинного затишку» не лише послухали бесіду «Стежками двох революцій», але й долучилися до захоплюючої музейної майстерки «Пташка миру». Дякуємо «Родинному затишку» за активність та гостинність! До наступних зустрічей!

Деталі

Підстрибнути, щоб злетіти

Бражник хорватський Hemaris croatica Яскраве контрастне забарвлення, мініатюрні розміри, наявність «хіпстерського» хвоста та здатність… стрибати надають джмелевидці хорватській певної харизми й неповторності. Навіть редуковані помаранчеві задні крила логічно «завершують» своєрідний образ метелика. Та про все по порядку. Науковці відкрили, що метеликам для польоту достатньо всього… однієї пари крил, а саме – передньої, власне на яку […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу