Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що відома артистка, оперна співачка кінця ХІХ- поч. ХХ ст. Катерина Андріївна Рубчакова (29.04.1881 -22.11.1919) свої останні миті життя провела у нас, на Поділлі?!

Майбутня актриса народилася на Тернопільщині у м.Чортків.

Її служіння Мельпомені відбувалось у «Новому Львівському театрі», заснованому 28 березня 1919 р. – у розпал боротьби за незалежність УНР.

У липні 1919 р. трупа гастролювала у Кам’янці-Подільському. Наприкінці гастролей Рубчакова захворіла, тож, коли вже у серпні трупа переїхала до Проскурова (де гастролювала майже два місяці), Катерина до одужання змушена була зостатися у своїх знайомих у Зіньківцях, а щойно їй стало краще, приєдналася до колег. На сцені міського театру (нині – Хмельницький міський будинок культури) актриса блискуче зіграла головні ролі у виставах «Пошилися в дурні», «Безталанна», «Жидівка-вихрестка», «Дай серцю волю, заведе в неволю».

Однак Катерина Андріївна знову занедужала, тому 27 вересня, зважаючи на свій стан, вимушена була повернутися у Зіньківці. Згодом з’ясувалось, що ослаблена хворобою  співачка підхопила ще й тиф, який й став причиною її смерті – артистки не стало 22 листопада 1919 р. Їй було всього 38 років.

Відтак, як проскурівська сцена, так і с.Зіньківці, що на Кам’янеччині,    були останніми місцями перебування в житті однієї з найвідоміших особистостей минувшини!

Подібні новини

«Найкращий український байкопис»: 198 років з Дня народження Леоніда Глібова

На календарі – 5 березня. Цього дня ми відзначаємо 198-у річницю з Дня народження Леоніда Глібова, за словами Івана Франка, – «найкращого українського байкописа», дитячого письменника та непересічної особистості, життя якого свого часу було пов’язане з територією сучасної Хмельниччини. Леонід Глібов мав педагогічну освіту, яку здобув у Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя в 1856 […]

Деталі

Футляр для… хобота

Бражник бузковий Sphinx ligustri Сім місяців під землею, в абсолютній темряві, на глибині, що майже в шість разів перевищує довжину власного тіла (для людини ‒ це практично чотири поверхи донизу); в холоді – лише знизу підстелений «плед»-павутинка; без рухів, хоча іноді може ворушити черевцем; без їжі, проте дихає та випаровує воду, ‒ так проводить зимівлю […]

Деталі

Щотижневий презентативний відео-проєкт “Державність у часі” (випуск І)

До Дня Української Державності Хмельницький обласний краєзнавчий музей пропонує вашій увазі щотижневий презентативний відео-проєкт “Державність у часі” (випуск І).

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу