Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжують віртуальний проект «Гроші крізь віки».
З 2 по 16 вересня 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, внаслідок якої національною валютою знову стала гривня. На сьогодні й монетна продукція і банкноти виготовляються на Монетному дворі Національного банку України в Києві.
У музеї також зберігаються карбованці періоду Директорії, які друкувалися у Кам’янець-Подільському.
З кінця червня до середини листопада 1919 р. Кам’янець-Подільський, куди з Проскурова (нині – Хмельницький) переїхали уряд та міністерства, став тимчасовою столицею УНР. В місті над Смотричем розпочався випуск грошових знаків номіналом 10, 100, 250 та 1000 карбованців.
Художником 100 карбованців був Г.Нарбут. Саме він започаткував в оздобленні купюри використовувати мотиви старовинних книжних гравюр та символ української державності – тризуб, а також козака з мушкетом. 250 карбованців малював Б.Романовський. На цій купюрі вже було більше водяних знаків. 1000 та 10 карбованців створював художник Г.Золотов. 1000 крб. друкувалася не лише в Кам’янець-Подільському, а й у Варшаві та Києві. На 10 карбованцях водяний знак мав назву «гриби». В жовтні того ж року вперше з’явились банкноти в 25 карбованців за ескізом художника А.Приходька. Всі грошові знаки відзначає високий мистецький рівень, а побачити їх можна на наших виставках та під час музейних інфо-зустрічей.