Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»

«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»
icon:arrow-back

Колектив науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжує віртуальний проєкт «Гроші крізь віки».

З 2 по 16 вересня 1996 року в державі відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала знову гривня.

Тоді на грошовому ринку України з’явилися нові грошові знаки номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень, а також розмінні монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25 та 50 копійок. До розробки ескізів нової національної валюти долучилися художники та скульптори України: народний художник О. Данченко, заслужені діячі мистецтв України В. Перевальський, В. Чебаник, заслужені художники України В. Юрчишин, С. Якутович, В. Лопата. На нових гривневих купюрах з’явились зображення унікальних українських пам’яток історії та архітектури (Києво-Печерська Лавра, Софійський собор у Києві, Іллінська церква у селі Суботів та ін.), а також визначні діячі різних епох становлення української нації (Володимир Великий, Б. Хмельницький, Т. Шевченко та ін.). Так як на той час Україна ще не мала власного монетного двору, купюри друкувалися у Канаді та Великобританії, а монети на Луганському верстатобудівному заводі, а також частково в Італії.

Пізнаваймо нашу історію разом!

Подібні новини

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України 2023 та 105-ої річниці проголошення незалежності УНР

Шановні користувачі! Хмельницький обласний краєзнавчий музей доводить до Вашого відома інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Соборності України–2023 та 105-ої річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Сьогодні, 17 вересня, у Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» колектив Хмельницького обласного краєзнавчого музею сьогодні активно долучився до цієї акції, адже порятунок нашої планети від сміття – спільна мета для усіх Землян!!!  

Деталі

Січневий дарунок

На завершення січня отримали подарунки – артефакти Помаранчевої революції від колишньої полтавчанки, а нині жительки нашого міста Братанчук Катерини. Щиро дякуємо Катерині Павлівні за небайдужість та бажання примножувати музейні фонди!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу