Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Грайливе дитинство», або назустріч юності

«Грайливе дитинство», або назустріч юності
icon:arrow-back

Бражник винний середній
Deilephila elpenor

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

«Кузени» ‒ винний середній та винний малий бражники – схожі між собою не лише пристрастю до однакового гастрономічного меню, а й до барвистості своїх «гардеробів». Щоправда, «піжонистий» малий хизується й ще більш яскравим вбранням.

За гороскопом вони Близнюки, адже з’являються на світ на початку червня. «Дитинство» проводять, як правило, на природі серед беріз, кипрею, плакун-трави та інших соковитих рослин або ж на улюбленому винограді. «Дітлахи» ростуть здоровими, активними, самостійними, без настирливої батьківської опіки. В них є навіть свої «ігри». Наприклад, всім відомі «Хованки» та «Крокодил», завдяки яким «молоде покоління» вчиться виживати у світі ворогів, ховаючись від них або ж «прикидаючись» чудовиськом-змією.

Та найулюбленіша гра – «Хто більше з’їсть?». Все літо гусені їдять, їдять, їдять… аж до самісінької осені. Ця ненажерливість дає змогу акумулювати поживні речовини для підготовки до великого таїнства природи ‒ перетворення гусені на метелика. Коли в організмі накопичиться певна кількість спеціального гормону, бражник відправляється в затишне місце для лялькування. Іноді залишається зимувати на гілці, обплутавши себе слинними виділеннями, які утворюють кокон. Так наступає «отроцтво». За довгу зиму тканини гусені руйнуються, проте залишаються кровоносна і нервова системи та з’являються нові органи майбутнього метелика.

А навесні, у травні, з зимової колиски «просинається» рожеве «диво», яке, обсушивши крильця, вилітає назустріч швидкоплинній юності!

Подібні новини

Наукове розслідування

26 вересня прийнято вважати Днем народження грамофона ( з грецької – γράμμα «запис» + φωνή «звук»). Винахідником програвача став відомий американський фізик німецького походження Еміль Берлінер у 1887 році. З часом грамофони Е. Берлінера почали удосконалювати пружинним двигуном, адже раніше доводилося постійно крутити ручку кривошипа, та корпусами з дубу. Вперше виробництво грамофонів масового характеру набуло […]

Деталі

Музей очима дітей

«МУЗЕЙ ОЧИМА ДІТЕЙ». Нова виставка з такою назвою відкрилася у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ. Головний меседж нашого вже традиційного музейного проекту – підтримати та заохотити підростаюче покоління до вивчення історії та природи рідного краю. На виставці представлено понад 60 робіт юних художників різного віку. Всі вони – обдаровані таланти Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного […]

Деталі

«Первоцвіти краю в казках та легендах. Чубата квітка»

І знову Хмельницький обласний краєзнавчий музей запрошує у країну ефемероїдів. «Повертались з вирію жайворонки. Шлях був далеким, тому вирішили перепочити на лісовій галявині. Поки були втомлені ‒ мовчали, а коли крила сповнилися сил, хтось з пернатих вирішив похизуватись перед іншими, мовляв, почувши його спів, сонечко раніше сходить.  У відповідь почув, що поява Сонця на небосхилі […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу