Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Енциклопедист народного життя

Енциклопедист народного життя
icon:arrow-back

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну…

27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський.

Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки ж його експедиційній роботі збережено безцінні пам’ятки народної творчості: близько 4 тисяч обрядових пісень, 3-х сотень казок, понад 60 записів місцевих говірок, народний календар.

До написання вірша «Ще не вмерла України…» автора спонукала вкрай непроста ситуація довкола самого існування українського духу в другій половині ХІХ ст. Жоден твір української літератури не мав такої величної й, водночас, трагічної долі!

Без малого півтора сторіччя жили ці слова у серцях українців, поки, врешті-решт, не стали офіційним славнем нашої незалежної держави, затвердженим Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 р.

Знаменно, що Україна повертає із забуття імена тих, хто свій талант поклав на вівтар служінню рідному народові, хто вболівав за справу збереження історичного та культурного надбання країни, і на честь Павла Чубинського Банкнотно-монетним двором НБУ у 2009 р. була викарбувана пам’ятна монета України «Павло Чубинський», яка  зайняла достойне місце в нумізматичній колекції Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Подібні новини

«Український фарфор 19-20 століття»

У перші дні зими за участю науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею  відбулася авторська презентація книги Миколи Козака та Олени Корусь, яка нещодавно вийшла з друку – «Український фарфор 19-20 століття». До презентованої праці увійшли фото музейних предметів – виробів Полонського заводу художньої кераміки, що яскраво відображають характерні особливості українського фарфору 2 пол. ХХ ст. Дякуємо […]

Деталі

Фотоподорож  «О, краю мій, моя земля!»

Скільки років нашому місту? Коли утворилася Хмельницька область? Скільки разів Хмельницький змінював свою назву? Які  вулиці найстаріші у нашому місті? Які таємниці приховують у своїх стінах давні будинки Проскурова?  – на ці та інші запитання учасників фотоподорожі  «О, краю мій, моя земля!» відповідали співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Захід відбувся у Центрі реабілітації «Родинний затишок» […]

Деталі

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Тунгуська катастрофа» (частина 1)

Хмельницький обласний краєзнавчий музей завершує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі» розповіддю про одне з найзагадковіших явищ природи XX століття ‒ Тунгуську катастрофу… на Поділлі, або холодне літо 1908 р. 30 червня того року у Сибіру, поблизу річки Підкам’яна Тунгуска, стався сильний вибух, який було чути на відстані 1200 км. Вогненна куля ⌀ 50-100 […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу