Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Дивовижні споруди Хмельниччини

Дивовижні споруди Хмельниччини
icon:arrow-back

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Проте у нас в області  теж є рукотворні об’єкти, що можуть вразити не лише українців, а й багатьох гостей з усього світу.

МАСШТАБНА ФОРТИФІКАЦІЯ ПОЧАТКУ ЕРИ

Найбільшими оборонними спорудами, зведеними колись на території України, вважаються Траянові вали й, так звана, «Лінія Сталіна». І, що цікаво, обидві споруди розміщені здебільшого на Хмельниччині.

Траянові вали – це велетенські земляні фортифікації, що простягалися колись на десятки кілометрів у Середньому Подністров’ї (переважно по території Хмельницької області, частково по Тернопільщині, Вінниччині, а також у Молдові). В їх розташуванні на місцевості простежується така система: головна частина валів має спрямування перпендикулярно до течії Дністра і збудована між її притоками – річками Збруч, Смотрич, Ушиця, Калюс.

Більшість учених вважає, що вали споруджені в 1-й пол. І тис. н. е. та за їх допомогою лісостепові слов’янські племена захищалися від просування кочових племен. Назва «Траянові» затвердилась у XVIII-ХІХ ст. внаслідок упевненості вчених того часу, що довгі вали були побудовані в епоху римського імператора Траяна. До наших днів найкраще збереглися рештки валів у Надзбруччі, де вони тягнуться від околиць Сатанова, повз села Зверхівці, Борщівка, Кремінна, Лісоводи і далі майже до Городка.

Про «Лінію Сталіна» розповімо наступного разу.

Детальніше  про ці та інші факти з історії краю читайте у книзі Сергія Єсюніна «Хмельниччина: минуле, що дивує», яку можна придбати у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

Подібні новини

18 травня святкуємо Міжнародний день музеїв!

Чи відомо Вам, що перший музей краєзнавчого напрямку на Поділлі був відкритий у Кам’янці-Подільському ще у далекому 1865 році? Щоправда, він мав вигляд не зовсім класичного музею у сучасному розумінні, адже його експозиція розміщувалася у… губернській лікарні. Цікаво, чому? Ініціаторами відкриття та збирачами музейних предметів було Товариство подільських лікарів. До 1865 року членами товариства з […]

Деталі

«Утримувач» екологічної рівноваги

Бражник молочайний Hyles euphorbiae Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої. Місія цього метелика на планеті Земля надвагома та відповідальна. Не кожна людина в змозі […]

Деталі

Екскурс по стародавньому Проскурову

«Здійснили закупи» у магазині Журавльової, «скуштували» вишукані страви у ресторані «Слон», відвідали перший театр у місті, розгадували таємниці будинків центральної вулиці… В такий екскурс по стародавньому Проскурову через розповіді завідувача відділу інформації та маркетингу ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ Оксани Мельничук поринули містяни та гості з Кропивницького. Дякуємо слухачам за увагу та зичимо приємного дозвілля у […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу