Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День залізничника України

День залізничника України
icon:arrow-back

 

4 листопада відзначають своє професійне свято залізничники України.

Перші залізничні гілки простягнулися країною на заході від Львова до Перемишля (1861) та на півдні – від Одеси до Балти (1865).

Цікаво, що потяг Перемишль–Львів у сучасному розумінні мав статус міжнародного та з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

У 1870 році й в історії Проскурова відбулася знаменна подія – було завершене будівництво залізничної лінії Жмеринка–Проскурів–Волочиськ. Місце для станції вибрали за межами міста – на пустирі, серед заболоченої місцевості, неподалік від поштового тракту на Летичів.

На сьогодні в Україні налічується 120 великих залізничних вокзалів та більш ніж 1500 станцій, залізничні колії простягаються сумарно на 30 000 кілометрів і цей показник займає 6-ту сходинку в Європі та 12-ту у світі. Найдовший маршрут за всі роки існування української залізниці – «Ужгород-Лисичанськ» протяжністю 1683 кілометри.

Колекція Хмельницького обласного краєзнавчого музею містить різноманітні предмети залізничної тематики, але ми охоче приймемо у подарунок будь-які свідчення щодо розвитку залізничної галузі України.

Подібні новини

Охайність на межі патології

Охайність борсуків на межі патології. Вони ніколи не дозволять собі скуштувати «смачний бутерброд», сидячи на власному ліжку, бо в норі не можна смітити!.. Та про все по порядку. В народі здавна борсук має славу звіра вальяжного, домовитого, господарського і надто охайного. Його житло організовано з комфортом і він дбайливо ставиться до порядку в ньому. Назвати […]

Деталі

Продовження відео-проєкту “Державність у часі” (випуск ІІІ)

У рамках святкування Дня Української Державності продовження відео-проєкту Хмельницького обласного краєзнавчого музею “Державність у часі” (випуск ІІІ). 

Деталі

«Жінки в науці. Ніна Нестерова»

11 лютого міжнародна спільнота відзначає проголошене Генеральною Асамблеєю ООН  22 грудня 2015 року свято – День жінок і дівчат у науці. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки. В Україні ж серед науковців – 45% жінок, до того ж  ми займаємо 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу