Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День ліхтарика

День ліхтарика
icon:arrow-back

У день зимового сонцестояння, або найкоротшого дня й найдовшої ночі у році, – 21 грудня світ відзначає День ліхтарика.

Але почнемо ми нашу розповідь з історії світлинця, який з’явився кілька століть раніше та передував сучасному ліхтарю. Мова йде про ручні ліхтарі для освітлення вулиць. У 1662 р. в Парижі та інших французьких містах були організовані артілі ліхтарників і факельників, які за певну плату освітлювали дорогу охочим. У 1669 р. голландець Ян ван дер Хейден винайшов конструкцію вуличного ліхтаря на основі олійної лампи. Та історія на цьому не зупиняється. Далі з’являється гасове освітлення, першими його досліди англійці у 1739 р.

А ось перший електричний ліхтар з’явився у 1898 році. Його вигадав та розробив Девід Майзелл разом зі своїм приятелем Конрадом Х’юбертом, створивши компанію з розробки та продажу електричних ліхтарів. Спочатку люди отримували лише спалахи світла, часте мерехтіння, що було зумовлено поганим зв’язком у пристрої.

Однією з вагомих переваг таких ліхтарів стала безпека у використанні, адже вони перестали бути причиною пожеж, що виникали з необережності. А також його можна було легко вмикати та вимикати. З кожним наступним роком ліхтарі оновлювались. З’являлися нові моделі, які містили додаткові елементи, що сприяли полегшенню їх використання та зростанню популярності не лише серед населення, а й у різних напрямках діяльності суспільства.

Не менш популярними вони є й сьогодні! Чи не так?

Хмельницький обласний краєзнавчий музей знайомить вас з колекцією ліхтарів, а головне, закликає приймати в дар світло і тепло від інших, та обов’язково ділитися своїм, щоб світла і добра стало більше.

Подібні новини

Нові наукові горизонти

Як науковці-екскурсоводи самі стають екскурсантами, аби розширити наукові горизонти та зануритись у вир позитивних емоцій (?) – вирушають у наукову експедицію. Принаймні, колектив нашого музею знову майстерно поєднав корисне з приємним: печера Атлантида, замок в с.Кудринці… Програма вийшла інформаційно  насиченою. Дякуємо усім причетним і бажаємо миру та добра!

Деталі

Запрошуємо на відкриття нової експозиції

До уваги відвідувачів ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ! Завтра, 21 лютого, о 12.00 у нашому закладі відбудеться відкриття нової експозиції «ВОЇНИ НАЦІЇ НЕСКОРЕНИХ: ВІД УКРАЇНИ-РУСІ ДО СЬОГОДЕННЯ». Подія приурочена трагічним та пам’ятним лютневим датам, що назавжди залишаться у серці кожного українця!

Деталі

Пилявецька битва

23 вересня відзначається 376-а річниця битви під Пилявцями (нині – с.Пилява Старосинявської ОТГ на Хмельниччині). Це були події Визвольної війни 1648р. – спротиву Війська Запорізького під проводом Богдана Хмельницького Речі Посполитій. На початку 90-х р.р. XX ст. у цих місцях проводилися планові археологічні дослідження, в результаті яких до фондів нашого музею потрапили унікальні речі Середньовіччя […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу