Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чи є в Україні отруйні павуки?

Чи є в Україні отруйні павуки?
icon:arrow-back

О, скільки разів ми чули це запитання! Відповідь – усі павуки – отруйні! Інша справа, що переважна більшість з них становлять небезпеку тільки для мух, оскільки мають слабкі хеліцери (ротові придатки павукоподібних), не здатні прокусити шкіру. Однак є й  категорія таких, контакту з якими дійсно варто уникати й нам, людям. Звісно, що, насамперед, йдеться про жителів відкритого простору. Причиною укусу може стати наш випадковий або навмисний дотик, скажімо, під час вилазки на природу чи порання на присадибній ділянці.

Найотрутніші павуки України – каракурти («Чорні вдови»), які зустрічаються переважно на півдні України, біля Азовського моря.

 Наше щастя, що ці істоти  не досягають по-справжньому вбивчих розмірів (самка виростає всього до 20 мм в довжину, а самець – до 7 мм), адже виділення їх залоз в 15 разів перевершують отруту гримучої змії!

Наступний «кусючий» вид павуків – тарантули. Їх отрута не смертельна для людини і в 50 разів слабкіша від отрути каракурти. Селяться ці істоти в степах і в лісостепових зонах та надають перевагу нічному способу життя. Отож,  зустріти їх – ще та задача, на відміну від ще одного «забіяки» – аргіопи.

 Останній зустрічається по всій території України, зокрема на Поділлі. Красеня-аргіопа можна розпізнати за яскравим смугастим забарвленням, що особливо привертає увагу допитливих дітей. Його отрута хоча й, на щастя, не смертельна для людей, однак здатна викликати ряд неприємностей, серед яких, наприклад, алергічна реакція чи навіть нарив. Укус аргіопи нагадує укус оси. До речі, окрас павука також схожий на окрас оси, через що його ще називають «павуком-осою».

Світлина: Аргіопа. Хмельниччина. 05.08.2022р.

Подібні новини

Інтерактивний квест до 85-річчя Хмельницької області

Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею не змогли залишитись осторонь проєкту Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації «PRO ОБЛАСТЬ», присвяченому 85-ій річниці утворення області, і розробили квест з інтерактивними та логічними завданнями на кмітливість та знання історії нашого краю. Отож, 22 вересня розгорнулися змагання між учнями Хмельницького професійного ліцею (команда «Хмельницькі патріоти»), […]

Деталі

«Ульотний» шедевр

Бражник олеандровий Daphnis nerii Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні стилі й напрямки. Олеандровий бражник – яскравий приклад геометричного абстракціонізму, ідеальний «натурник» для художника. Його чималі крила прикрашає «мармуровий» 3D візерунок у тонких градаціях від оливкового до зеленого кольорів. Причому, тональність залежить безпосередньо від температури навколишнього середовища, […]

Деталі

Нова експозиційна зала

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття нової експозиційної зали «ВОЇНИ НАЦІЇ НЕСКОРЕНИХ: ВІД УКРАЇНИ-РУСІ ДО СЬОГОДЕННЯ», яка присвячена військовим традиціям України, що мають тисячолітню історію. В експозиції зібрані артефакти російської агресії в Україні: трофеї Збройних Сил України, передані волонтерами, а також предмети з музейного фонду періоду козацької доби ХVІ-ХVІІ ст. Запрошуємо містян та гостей […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу