О, скільки разів ми чули це запитання! Відповідь – усі павуки – отруйні! Інша справа, що переважна більшість з них становлять небезпеку тільки для мух, оскільки мають слабкі хеліцери (ротові придатки павукоподібних), не здатні прокусити шкіру. Однак є й категорія таких, контакту з якими дійсно варто уникати й нам, людям. Звісно, що, насамперед, йдеться про жителів відкритого простору. Причиною укусу може стати наш випадковий або навмисний дотик, скажімо, під час вилазки на природу чи порання на присадибній ділянці.
Найотрутніші павуки України – каракурти («Чорні вдови»), які зустрічаються переважно на півдні України, біля Азовського моря.
Наше щастя, що ці істоти не досягають по-справжньому вбивчих розмірів (самка виростає всього до 20 мм в довжину, а самець – до 7 мм), адже виділення їх залоз в 15 разів перевершують отруту гримучої змії!
Наступний «кусючий» вид павуків – тарантули. Їх отрута не смертельна для людини і в 50 разів слабкіша від отрути каракурти. Селяться ці істоти в степах і в лісостепових зонах та надають перевагу нічному способу життя. Отож, зустріти їх – ще та задача, на відміну від ще одного «забіяки» – аргіопи.
Останній зустрічається по всій території України, зокрема на Поділлі. Красеня-аргіопа можна розпізнати за яскравим смугастим забарвленням, що особливо привертає увагу допитливих дітей. Його отрута хоча й, на щастя, не смертельна для людей, однак здатна викликати ряд неприємностей, серед яких, наприклад, алергічна реакція чи навіть нарив. Укус аргіопи нагадує укус оси. До речі, окрас павука також схожий на окрас оси, через що його ще називають «павуком-осою».
Світлина: Аргіопа. Хмельниччина. 05.08.2022р.