Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чи варто бражнику робити… епіляцію?

Чи варто бражнику робити… епіляцію?
icon:arrow-back

Бражник тополевий
Laothoe populi

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

Накачаний торс, але не культурист. В плечах коса сажень, але не важкоатлет. Витончений вигин черевця, але не гімнаст. Тримає тривалу стійку на передніх лапках, але не акробат. Ще не вгадали? Тоді підказка: має ще й волохаті груди. Ось тепер зрозуміло ‒ йдеться про бражника тополевого.

Наявність пристрою нічного бачення («тепловізора») дозволяє цьому метелику проводити «тренування» по вдосконаленню льотних технік в нічний час. І саме «рослинність» на тілі робить ці польоти «безпечними», адже приховує його від головного ворога ‒ кажана. Волоски діють, як легкий пористий поглинач звуку, створюючи на важливих для виживання ультразвукових частотах «акустичний камуфляж». Вчені Брістольського університету (Великобританія) виявили, що видалення волосків на грудях нічних метеликів підвищує загрозу їхньому життю на 38%! Натомість для денних метеликів «епіляція» безпечна через відсутність «знайомства» з кажанами. До речі, тому вони й не дуже «волохаті».

Потужний ехолокаційний захист бражника тополевого та маскувальне забарвлення створили йому сприятливі умови для розповсюдження по всій території ареалу листяних лісів і лісосмуг, тобто кормовій базі його гусені. Щоправда, через вирубку деревних насаджень та їх хімічну обробку чисельність цього виду зменшується і він потребує охорони.

Бражник тополевий Laothoe populiБражник тополевий Laothoe populi

Подібні новини

Різдвяний подарунок

Ділимося приємністю! Напередодні  Різдвяно-Новорічних свят  отримали ecoflow. Цим цінним презентом нас потішила Fundacja OBMIN за підтримки ALIPH та Європейського Союзу. Щиро дякуємо всім дарувальникам, а особливо п. Василю Пастернаку –  члену правління Fundacja OBMIN – за плідну співпрацю!

Деталі

Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Хмельниччина: історія та сучасність»

Шановні користувачі! Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науковій історико-краєзнавчій конференції «Хмельниччина: історія та сучасність», яка відбудеться 27 вересня 2022 року. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником

У птахів, як і у людей, є сімейне життя. І воно зовсім не безхмарне – зі своїми «підводними» течіями, розборами, сварками. Яскравим прикладом цьому можуть слугувати снігурі. Самець – червоногрудий красень, обираючи собі майбутню дружину, дуже гарно залицяється: робить перед нею кумедні поклони, при цьому мелодійно посвистує і намагається нагодувати її смаколиками. «Дамам серця» снігурі […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу