Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День синички

День синички
icon:arrow-back

А ви знали, що сьогодні, 12 листопада, відзначають День синичок?

З цієї нагоди Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм підготовлена низка цікавих фактів про цих птахів.

За  що ж вони отримали свою назву? Ймовірна відповідь – завдяки характерному щебетанню, яке на слух сприймається, як «сі-синь-сі».

Всього у світі нараховується близько 60-ти видів синиць, з них 8 – селяться в Україні.

А де ж вони гніздяться? Фактично всі види синиць не вміють самостійно вибудовувати дупло, тому займають вже готові дупла та інші укриття, природні або зроблені руками людини. Влітку птахи віддають перевагу  гаям, а взимку часто перебираються у міста, ближче до людей. До речі, останніх птахи не дуже бояться. Ба, більше! Синиць навіть можна приручити!

Ці пташки досить ненажерливі. Так, влітку середньостатистична синиця за день споживає 300-400 гусень, тобто вживає за день їжі стільки, скільки важить сама! Вага тіла дорослої синиці рідко перевищує 20 грамів, а довжина – 15 сантиметрів.  І навіть тоді, коли пташка, здавалось би, достатньо наїлася, не припиняє своє полювання. Надлишки ж видобутку синиці ховають в гнізді.

Сподобалась інформація? Тоді слідкуйте за нашими дописами, вподобавши сторінку Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Попереду – ще багато цікавого!

Подібні новини

На щастя, на здоров’я, на Новий рік!

З величними та казковими різдвяно-новорічними святами до нас приходять веселі колядки та щедрівки. Колядки та щедрівки – українські обрядові величальні пісні, що їх виконують під час новорічних та різдвяних свят: колядки – на Різдво, а щедрують напередодні Нового року. У колядках, насамперед, прославляють народження Ісуса Христа, а, виконуючи щедрівки, бажають здоров’я, добробуту, достатку родині, багатого […]

Деталі

Нові наукові горизонти

Як науковці-екскурсоводи самі стають екскурсантами, аби розширити наукові горизонти та зануритись у вир позитивних емоцій (?) – вирушають у наукову експедицію. Принаймні, колектив нашого музею знову майстерно поєднав корисне з приємним: печера Атлантида, замок в с.Кудринці… Програма вийшла інформаційно  насиченою. Дякуємо усім причетним і бажаємо миру та добра!

Деталі

Підводимо підсумки спекотного липня!

Напередодні Дня Української Державності ми приймали шановану делегацію голів обласних рад – учасників суспільно-наукової платформи «Хрещення. Становлення. Перемога», яку організувала Хмельницька обласна рада на чолі з Віолетою Лабазюк. Цьому ж святу ми присвятили виставку  монет НБУ серій «Державотворення» та «Збройні сили України». Найгучніша подія місяця, що масово обговорена у місцевих ЗМІ, – поява на світ […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу