Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Традиційні страви подолян»

«Традиційні страви подолян»
icon:arrow-back

Продовжуючи рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сьогодні  познайомимо Вас з деякими дуже цікавими назвами та описами випічки із тіста, які ми віднайшли у праці «Труды этнографическо-статистической экспедиции в западно-русский край. 1873» відомого дослідника, статиста та етнолога П.П. Чубинського.

Паляниці – розводили борошно у теплій воді, чекали, коли воно трохи прокисне, потім додавали ще жменьку борошна та замішували тісто середньої густоти. Випікали на сковороді, яку змащували олією або салом, а також на черені у печі. Інколи в середину паляниць клали ягоди калини, тоді їх називали «калинники».

Книші – тісто замішували таке як на хліб; формували ложкою, яку обмочували в сало або олію. На вигляд вони були схожі на квітку соняшника. Зазвичай готували з пшеничного борошна перед Різдвом.

Перепічки – випікали із тіста, приготовленого на хліб, у вигляді різаних шматочків. Їли з олією, змішаною з часником.

Гречаники – запарювали житнє борошно кип’ятком. Коли остигало, додавали кисле тісто або дріжджі та гречане борошно. Вимішували дуже рідке тісто та випікали у печі.

Стовбці – гречане кисле тісто розкладали по глиняних кухликах, змащених олією, та випікали. Їли з олією.

Млинці – випікали з гречаного борошна. Їли з салом або сметаною, або ж з олією. Найчастіше споживали під час масляної на сніданок і на обід.

Пироги – випікали з кислого тіста – пшеничного або житнього. В середину клали сир, м’ясо, рублену печінку, кашу, рибу, горох, капусту, мак, ягоди та яблука.

Отож, вподобайте сторінку Хмельницького обласного краєзнавчого музею та діліться з нами цікавими давніми назвами та рецептами випічок із борошна.

Подібні новини

Чорний красень

Чи бачили Ви коли-небудь білих лелек? Звісно ж, цей птах – один з символів України! А ЧОРНИХ? Такий вид теж існує! Ба, більше, зустрічається на Хмельниччині! Місце можливих локацій лелеки чорного – Ізяславщина, Шепетівщина, Полонщина, Чемеровеччина, Славутчина та Летичівщина! Щоправда, зустріти його – справжня удача! Причин – дві! Перша – птах занесений до Червоної книги […]

Деталі

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Однак навіщо їхати так далеко, якщо у нашій області теж є унікальні рукотворні об’єкти, що можуть вразити як українців, так і багатьох гостей з-за кордону. Два кам’янецьких мости Найдивовижніша споруда – замковий міст у Кам’янці-Подільському. По-перше, за даними археологічних та історичних досліджень […]

Деталі

«Жінки в науці. Євгенія Мойсеївна Гінзбург»

21 вересня 2023 р. виповнюється 110 років з дня народження Євгенії Мойсеївни Гінзбург — видатного подільського педагога, літературознавця, ученого, доцента, викладачки, яка виховала кілька поколінь інтелігенції – педагогів, журналістів, письменників. Євгенія Гінзбург (21 вересня 1913 р. — 5 листопада 2000 р.) — народилася в м. Рогачов (Білорусь) у сім’ї службовця. Згодом з батьками проживала в […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу