Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Невідомі факти знайдено!

Невідомі факти знайдено!
icon:arrow-back

Наш сьогоднішній допис є продовженням інформації про грамофон, що зберігається в фондах музею. Тоді ми запрошували охочих долучитися до розслідування щодо виробника нашого програвача.

З отриманих фактів від наших активних читачів та підписників склалася досить цікава розповідь про даний предмет. Отже, що ми тепер знаємо та чим можемо залюбки поділитися.

Фірма по виготовленню грамофонів та запису грамплатівок «Лірофон» була заснована та належала братам Адольфу, Джуліусу, Адальберту та Зігмунду Лібанам (усі четверо були відомими оперними співаками із Саксонії).

Вперше дана фірма Lyrophon GmbH заявила про себе в березні 1904 року на Лейпцігській ярмарці. Пізніше, у січні 1905, в спеціалізованій пресі з’явилося оголошення про виникнення нової фірми, зареєстрованої в комерційному реєстрі під назвою Lyrophon-Werke Adolf Lieban Co, після чого з’являється ще одне оголошення, яке свідчить про збільшення товарного асортименту, що стало ознакою швидкого процвітання даної фірми.

До початку Першої світової війни фірма Лірофон займала досить значне місце на ринку, а ось під час війни, коли в Німеччині зупинилось виробництво грамплатівок, ряд німецьких грамофонних фірм перейшли на випуск деталей для зброї. Фірма Лірофон не брала участь у виробництві зброї, що й призвело до її подальшої ліквідації.

Марка Lyrophon зникла з продажів у 1918 році, а її остаточна облікова ліквідація відбулася у 1935.

Як вам історія? Цікава? Дякуємо та чекаємо на ваші активні розслідування!!!

Подібні новини

Музейний проєкт «Ігри нашого дитинства»

«Ні» – хандрі  та ґаджетам, «так» – здоровому способу життя!», – заявили педагоги та школярі ЗОШ №1, приєднавшись до рухливих ініціатив від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ! Цього разу у позитивному та активному заході «ІГРИ НАШОГО ДИТИНСТВА» взяли участь учні молодших класів, які грали з музейниками добре знайомі забави старшому поколінню: «Резинки», «Класики, «Обруч», «Боулінг» тощо. […]

Деталі

А третій же празник – Святе Водохреще

Яка історія свята Водохреще? І чому воно має декілька назв? Чому надвечір’я у народі називають «голодним»?  Що символізують страви на нашому столі? Яка різниця між щедрівками та колядками? – на ці та інші  запитання дали відповідь фахівці Хмельницького обласного краєзнавчого музею вихованцям центру реабілітації «Родинний затишок» під час практичного пізнавально-розважального заходу «А ТРЕТІЙ ЖЕ ПРАЗНИК […]

Деталі

Знайомимось з життям тварин, граючись!

Цього тижня цикл пізнавально-розважальних креативних музейних занять «ТВАРИНИ КРАЮ», присвячених знайомству з життям звірів та птахів Поділля, пройшов у ЗДО №10 та № 2, а також у приватному дитячому садочку «Звичайне Диво». Відтак, за допомогою ігор «АКТОР» та «ВІДГАДАЙ» малеча, зокрема, дізналася, чи може вивірка впасти з дерева; чи має кріт очі та навіщо він […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу