Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Пилявецька битва

Пилявецька битва
icon:arrow-back

23 вересня відзначається 376-а річниця битви під Пилявцями (нині – с.Пилява Старосинявської ОТГ на Хмельниччині).

Це були події Визвольної війни 1648р. – спротиву Війська Запорізького під проводом Богдана Хмельницького Речі Посполитій. На початку 90-х р.р. XX ст. у цих місцях проводилися планові археологічні дослідження, в результаті яких до фондів нашого музею потрапили унікальні речі Середньовіччя – люльки, ножі, підкови, монети, а також фрагменти скляних фужерів, пателень, куманців та кахлів.

У 1995р. до 500-річчя від дня народження гетьмана Богданові був поставлений пам’ятний знак на околиці с.Пиляви, а у приміщенні Палацу культури м.Стара Синява створена Музей-діарама «Пилявецька битва». Авторами музейної експозиції стали науковець Хмельницького краєзнавчого музею С.Єсюнін та художник Я.Павлович. Саму ж діараму творили художники Л.Бесараба та А.Ісаєв.

У 2013 р. нашим музеєм була проведена Всеукраїнська конференція «Козацька доба в історії Поділля та Південно-Східної Волині», приурочена до цієї історичної події.

 

Подібні новини

Свято «Всі ми родом з дитинства» – у втіленні!

Яскраве свято, благодійна акція присвячені не лише Дню захисту дітей, а й створені на підтримку ЗСУ, вдалися на славу! І дітлахи та їх матусі із задоволенням долучилися до вуличних розваг “ІГРИ НАШОГО ДИТИНСТВА” та творчих креативів – “БАБУСИНА ЛЯЛЬКА”, “ПОВІТРЯНІ ДИНОЗАВРИКИ” від Хмельницького обласного краєзнавчого музею! Дякуємо обласному академічному театру ляльок за наданий майданчик та усім, хто приєднався до розважальних, творчих, а […]

Деталі

Відпочинкова програма «Щасливі деньки у музеї»

Деталі

«Патенти» живої природи: корисна модель «Шовкова нитка»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу