Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Експозиції

«ПРИРОДА РІДНОГО КРАЮ»

«ПРИРОДА РІДНОГО КРАЮ»
icon:arrow-back

Відвідувачі експозиції «Природа рідного краю» мають чудову можливість здійснити захоплюючу та незабутню подорож мальовничими просторами Хмельниччини. Саме тут можна піднятися на запаморочливі кручі Смотрицького каньйону; побувати у найбільшому в Україні Національному природному парку «Подільські Товтри» й насолодитися його чудовими краєвидами; проповзти підземними лабіринтами найдивовижнішої гіпсової печери Європи «Атлантида»; прочитати Чорну і Червону книги Хмельниччини; зазирнути у підводну хатинку невтомного архітектора та будівельника – бобра; познайомитися із життям підземних мешканців й детально роздивитися їх домівки; завітати до осель пернатих друзів та дізнатися чимало цікавинок про багатьох представників фауни нашого краю.

У цьому залі знаходиться й своєрідний часовий портал – «двері» у часі, через які можна потрапити до минулих палеогеографічних епох! Цікаве враження залишає мандрівка давніми морями: холодними і теплими, глибокими і мілкими; солоними і не дуже, які повністю або частково вкривали сучасну Хмельниччину. Особливо місце серед них займає останнє – Сарматське море, хвилі якого плюскотіли на теренах Поділля більше 5-ти мільйонів років, адже саме воно залишило нам чимало своїх «скарбів» – геологічних пам’яток та корисних копалин.

З «Природи рідного краю» розпочинається і шлях улюбленого дітлахами палеомаршруту до Льодовикового періоду з його гігантськими мешканцями – мамонтами і волохатими носорогами, а також хижаками – печерними ведмедями і левами.
Якщо Ви  любити подорожувати і пізнавати рідний край, то Ваш маршрут повинен розпочинатися саме тут – в залі «Природа рідного краю» Хмельницького обласного краєзнавчого музею!

Подібні новини

Інфо-зустріч «Мовою музейних предметів»

Що таке музей  та як до нього потрапляють предмети? Що таке музейні експонати та як створюються експозиції? Що таке музейні екскурсії, уроки та лекторії?.. Відповіді на ці питання та багато іншої цікавої інформації дізналися п’ятикласники НВК № 10 з розповіді старшого наукового співробітника Хмельницького обласного краєзнавчого музею Катерини Данилової. Коли ж ще відчути себе краєзнавцями […]

Деталі

Музейна альма-матер студентства

Де наповнитися новим креативом молодим дизайнерам? Звичайно, у музеї! Це завжди надійний хаб ідей! Саме з такою метою для подальшої творчої роботи студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва ХНУ відвідали наш музей, який багато років поспіль співпрацює з багатьма вузами України та зарубіжжя. Майбутні професіонали своєї справи з цікавістю оглядали експозиційні зали, […]

Деталі

Вікторина «Король» Льодовикового періоду»

Мамонт ‒ одна з найбільш досліджених вимерлих тварин. Вивчення його туш, які неодноразово знаходили в районах багаторічної мерзлоти, дозволило вченим дізнатися про різні аспекти життя цього давнього гіганту.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу