Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Про пташине пияцтво

Про пташине пияцтво
icon:arrow-back

Так-так, ви все правильно зрозуміли – виявляється, деякі види птахів страждають від… пияцтва. Причому, в прямому сенсі, адже, сп’янілі, вони починають плутатися на місцевості, втрачаючи орієнтир. Часом навіть не можуть літати і, здійснюючи спроби злетіти, падають на землю. Якщо в цей період пташка не замерзне або не стане здобиччю інших тварин, то через декілька годин вона протверезіє та повернеться до «нормального» життя.

Отже, мова про омелюха. Ці кочові птахи з’являються в наших краях взимку і затримуються доти, поки є їхня улюблена їжа – білі й соковиті плоди омели (власне, за ці гастрономічні переваги вони й отримали свою назву), горобини та інших дерев.

Омелюхи при харчуванні, на відміну від інших птахів, практично ніколи не спускаються на землю. Висячи донизу головою, досить спритно повністю знімають ягоди з гілок. А потім продовжують кочувати в пошуках їжі до інших регіонів.

Ви запитаєте, причому тут пияцтво, адже цілком «пристойні» птахи? Корінь зла полягає в… їжі. Точніше, в її дії на організм під впливом певних погодних умов. Справа в тому, що у відлигу сік ягід, що розтанули, починає бродити. Голодні ж омелюхи клюють усі ягоди підряд. Цукор трансформується в алкоголь, а печінка пернатих не справляється з великою дозою токсинів. Невеликій пташці вистачає кілька ягід, щоб надертися «в зюзю».

Якщо ви випадково стали свідком такої аномальної поведінки птахів, не проходьте повз цих пернатих «пиячок», які лежать на землі і здаються мертвими. Заберіть їх, відігрійте, щоб вони скоріш повернулися до «тверезого» життя.

Подібні новини

Продовження щотижневого відео-проєкту “Державність у часі” (випуск IІ)

Продовження відео-проєкту місяця “Державність у часі” від Хмельницького обласного краєзнавчого музею до Дня Української Державності (випуск ІІ). 

Деталі

Інформаційні матеріали до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

Шановні користувачі! Хмельницький обласний краєзнавчий музей доводить до Вашого відома інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі

«Патенти» живої природи: корисна модель «Водні лижі»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу