Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Про пташине пияцтво

Про пташине пияцтво
icon:arrow-back

Так-так, ви все правильно зрозуміли – виявляється, деякі види птахів страждають від… пияцтва. Причому, в прямому сенсі, адже, сп’янілі, вони починають плутатися на місцевості, втрачаючи орієнтир. Часом навіть не можуть літати і, здійснюючи спроби злетіти, падають на землю. Якщо в цей період пташка не замерзне або не стане здобиччю інших тварин, то через декілька годин вона протверезіє та повернеться до «нормального» життя.

Отже, мова про омелюха. Ці кочові птахи з’являються в наших краях взимку і затримуються доти, поки є їхня улюблена їжа – білі й соковиті плоди омели (власне, за ці гастрономічні переваги вони й отримали свою назву), горобини та інших дерев.

Омелюхи при харчуванні, на відміну від інших птахів, практично ніколи не спускаються на землю. Висячи донизу головою, досить спритно повністю знімають ягоди з гілок. А потім продовжують кочувати в пошуках їжі до інших регіонів.

Ви запитаєте, причому тут пияцтво, адже цілком «пристойні» птахи? Корінь зла полягає в… їжі. Точніше, в її дії на організм під впливом певних погодних умов. Справа в тому, що у відлигу сік ягід, що розтанули, починає бродити. Голодні ж омелюхи клюють усі ягоди підряд. Цукор трансформується в алкоголь, а печінка пернатих не справляється з великою дозою токсинів. Невеликій пташці вистачає кілька ягід, щоб надертися «в зюзю».

Якщо ви випадково стали свідком такої аномальної поведінки птахів, не проходьте повз цих пернатих «пиячок», які лежать на землі і здаються мертвими. Заберіть їх, відігрійте, щоб вони скоріш повернулися до «тверезого» життя.

Подібні новини

Всеукраїнський конкурс екскурсоводів «Край, в якому я живу»

Днями у м. Хмельницькому проходив ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів освіти «Край, в якому я живу», який проводить Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Хмельницьким обласним центром краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді за підтримки та сприяння Департаменту освіти і науки ХОДА. Для завідувачів […]

Деталі

«Український фарфор 19-20 століття»

У перші дні зими за участю науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею  відбулася авторська презентація книги Миколи Козака та Олени Корусь, яка нещодавно вийшла з друку – «Український фарфор 19-20 століття». До презентованої праці увійшли фото музейних предметів – виробів Полонського заводу художньої кераміки, що яскраво відображають характерні особливості українського фарфору 2 пол. ХХ ст. Дякуємо […]

Деталі

Проскурівські американці: Гаррі Мармер – океанограф, експерт з припливів і течій

Серед найуспішніших американців ХХ ст. є чимало вихідців з Проскурова – теперішнього Хмельницького. Розповімо про деяких з них, які зробили за життя надзвичайні справи, стали відомими постатями не лише у США, а й в усьому світі.  Гаррі Мармер – океанограф, експерт з припливів і течій Життя людини на океанському чи морському узбережжі залежить від водної […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу