«На погоду брехунець». А ще про нього кажуть, що він надто дволикий. А ще має багато назв: крутень та межень, бокогрій та криводоріг, казибрід та зимобор. Про кого це?
Здогадалися?
Усе це про другий місяць у річній запряжці – ЛЮТИЙ, коли частіше стають відчутніші дотики теплих сонячних променів у постійному супроводі морозів та відлиг.
Наприкінці лютого у давнину відзначали «іменини серпа». Наші прадіди казали: «Не обріжеш вчасно кривого серпа – не нажнеш у полі снопа», тому у селянських дворах навсібіч лунав передзвін: це ретельно, заздалегідь готувалися землероби і до посівної, і до жнив, бо «не в кожного Панкрата хата була хлібом багата».
Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.
Хай місяць цей буде для нас усіх спокійним та добрим.
Продовження буде. Пізнаємо рідну мову разом з обласним краєзнавчим музеєм.
Подібні новини
«Проскурів на старих поштівках. Цукроварня – найбільше підприємство Проскурова протягом півстоліття»
Поштова картка початку ХХ ст., на якій зафіксовано Проскурівський цукровий завод, нагадує нам славну історію подільського цукроваріння. Цукрові буряки для промислових потреб на Поділлі почали вирощувати наприкінці 1820-х рр., а вже у 1839 р. запрацювала перша на території нашої області цукроварня – її збудував власник містечка Городок барон Фридрих Гейсмар. Минуло лише 50 років і […]
«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»
Колектив науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжує віртуальний проєкт «Гроші крізь віки». З 2 по 16 вересня 1996 року в державі відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала знову гривня. Тоді на грошовому ринку України з’явилися нові грошові знаки номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень, а також розмінні […]