«На погоду брехунець». А ще про нього кажуть, що він надто дволикий. А ще має багато назв: крутень та межень, бокогрій та криводоріг, казибрід та зимобор. Про кого це?
Здогадалися?
Усе це про другий місяць у річній запряжці – ЛЮТИЙ, коли частіше стають відчутніші дотики теплих сонячних променів у постійному супроводі морозів та відлиг.
Наприкінці лютого у давнину відзначали «іменини серпа». Наші прадіди казали: «Не обріжеш вчасно кривого серпа – не нажнеш у полі снопа», тому у селянських дворах навсібіч лунав передзвін: це ретельно, заздалегідь готувалися землероби і до посівної, і до жнив, бо «не в кожного Панкрата хата була хлібом багата».
Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.
Хай місяць цей буде для нас усіх спокійним та добрим.
Продовження буде. Пізнаємо рідну мову разом з обласним краєзнавчим музеєм.
Подібні новини
Комахи: у світі найменших істот
В рамках музейного проекту сторітайм «Всі ми рівні, – всі ми різні» у «СВІТ НАЙМЕНШИХ ІСТОТ» запросили вихованців центру реабілітації «Родинний затишок» науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ – Оксана Мельничук, завідувач відділу інформації та маркетингу та Світлана Крижановська, науковий співробітник того ж відділу. Спершу музейники збадьорили присутніх руханкою, далі – за допомогою ентомологічної колекції та […]
Таємниці проскурівських будинків
Як виникло наше місто? Які події передували його появі та, врешті, які події пережило воно за свою майже 600-літню історію? А ще, найголовніше, які таємниці приховують у собі стіни проскурівських будинків? Чи зберегла історія імена власників? На ці та інші запитання отримали відповідь студенти Хмельницьких навчальних закладів: вищого професійного училища №25 та політехнічного коледжу від […]
“Погляд з минулого”
УВАГА! УВАГА! УВАГА! Завітайте у Хмельницьку обласну бібліотеку ім. Т. Шевченка з 09.00 до 18.00 за адресою Свободи,51, де Хмельницький обласний краєзнавчий музей приготував для Вас приємний сюрприз – фотозону “ПОГЛЯД З МИНУЛОГО”! Не пропустіть нагоду зробити чарівну ретросвітлину, покращити собі настрій та відчути справжню романтику давнього Проскурова!