Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Червень

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Червень
icon:arrow-back

На зміну весні, напинаючи червневі вітрила тепла, літо легко та лагідно починає пливти по землі і над нею. Після білих, синіх та жовтих кольорів перших квітів горять майстерно виписані, ніби пензлем, півонії; приваблюють до себе пахощами троянди усіх відтінків червоного; яскравіють серед буйної трави ніжні гвоздики; рум’яніють боки суниць, полуниць, малини…

Шостого сина року називають Червень – «красивий», «красний». Здавна слов’яни о цій порі збирали з коренів лісових рослин особливу комаху – кошеніль (вид червеців). З неї виготовляли багряну фарбу, в яку занурювали бойові знамена княжих дружин. Звідси й пішов вислів «червлен стяг».

У численних народних прислів’ях зустрічаються ще й такі назви: світогрій, щедрій, хліборост, сінокосень, бджоляр. Відомі також й діалектні форми величання: ґедзень (від слова ґедзь) та бидзень (від бицькатися) – у цій порі тварини, відганяючи кровососів, брикаються, бицькаються, тож, ведуть себе неспокійно.

Хай місяць цей буде для нас усіх спокійним та добрим.
Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.
Продовження буде. Пізнаємо рідну мову разом з обласним краєзнавчим музеєм.

Подібні новини

«Патенти» живої природи: корисна модель «Свердло»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі

Чудовий та неповторний світ музею

Зима – це час, коли земля покривається білим покривалом, приносить багато радості дітям, оскільки, дає можливості для різноманітних ігор: катання на лижах, санчатах чи ковзанах…

Деталі

«Злато та срібло землі Болохівської. Продовження»

На місці овіяного легендами урочища Город Богів (с. Городище Деражнянського  р-ну) у складі скарбу жіночих прикрас були знайдені срібні колти та рясна. Рясна (з давньоруської «ръасни») – це спаяні між собою порожні металеві циліндрики, які звисали від виска до шиї та закінчувалися колтами. Призначення рясен пов’язане з віруванням слов’ян у силу дощу. Колти (з давньоруської […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу