Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Перший генеральний план забудови міста

Перший генеральний план забудови міста
icon:arrow-back

200 років тому місто Проскурів почало забудовуватися згідно з генеральним планом, який був розроблений подільським губернським землеміром Вікентієм Рудлицьким та столичним архітектором Вільямсом Гесте, та затверджений 1824 р.

Для складання плану була застосована популярна на той час прямокутно-променева структура планування. Таким чином місто отримало чіткий поділ на вулиці, вся міська територія була розбита на 31 квартал та 403 садибні ділянки.

Згідно з планом була визначена головна торгова площа – Хлібна (нині – квартал з кінотеатром та сквером ім. Шевченка) та прокладені вулиці, які згодом отримали назви Соборна, Купецька (нині – Подільська), Дворянська (нині – Володимирська), Комерційна (нині – Грушевського), Аптекарська (нині – Проскурівського підпілля), Велика Бузька (нині – Вайсера), Мала Бузька (нині – Набережна) та інші. Південно-східні межі Проскурова були окреслені напівкільцем бульвару (нині – вул. Героїв Маріуполя – Європейська – Свободи) та ровом. Центральними вулицями міста стали поштова дорога на Летичів, що в межах міста отримала назву вул.Олександрівська (нині – Проскурівська), та Кам’янецька поштова дорога – вул.Кам’янецька.

Також генеральний план 1824 р. нормував типи забудови: одним кольором на ньому позначені квартали з мурованими будівлями, іншим – дерев’яними та глинобитними.

Підкреслимо, що цей генеральний план став першим подібним планом в історії міста. Саме згідно з ним були прокладені всі основні вулиці центральної частини сучасного Хмельницького.

Побачити документ 200-річної давнини можна в експозиції Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Подібні новини

Нове видання – нове знання

Яскравих барв сьогоднішньому дню додала надзвичайно тепла зустріч з докторкою історичних наук, членкинею Національної спілки краєзнавців України, лауреаткою обласної премії у галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. К. Широцького Лілією Іваневич, яка презентувала свою монографію «Традиційний одяг українців Поділля». Дане дослідження охоплює не тільки історичні відомості, але й регіонально-локальні та конструктивно-художні особливості створення традиційного українського […]

Деталі

День археолога

15 серпня традиційно відзначається День археолога. Серед інших регіонів України Хмельниччині, так би мовити, пощастило з різноманіттям давніх культур. Візьмемо ту ж стоянку раннього палеоліту Луку-Врублівецьку (понад 300 тис. років тому) на Кам’янеччині, яка свідчить про перші ознаки життя людей на просторах Східної Європи. Вченими доведено, що саме наша область має найповнішу археологічну палітру: від […]

Деталі

Музейна альма‑матер студентства

Своїм походженням туризм зобов’язаний різноманітності географічних районів світу і прагненням людей з цим розмаїттям ознайомитись. Інформація про регіональні особливості туристичної індустрії та її місцевий потенціал вкрай необхідна як пересічному туристу, так і фахівцям у галузі туризму для прийняття виважених управлінських рішень. З огляду на потребу в ґрунтовних знаннях про регіональні особливості просторового розміщення туристично-рекреаційних ресурсів […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу