Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія. Проскурів – ключовий пункт.

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія.  Проскурів – ключовий пункт.
icon:arrow-back

В історії Проскурова (нині – Хмельницький) існує такий факт, яким у минулі радянські роки надзвичайно пишались: «На початку квітня 1919 року за ініціативи уряду щойно створеної УСРР з метою допомоги комуністичному режиму Угорщині була організована регулярна міжнародна авіалінія Проскурів – Будапешт. Діяла вона протягом місяця та в радянській історіографії вважалась першою міжнародною авіалінією в історії авіації СРСР. Перший переліт здійснив 9 квітня 1919 року київський пілот Віктор Ходорович. Літаки курсували в обидва боки, перевозили не лише вантажі, а й пасажирів».

Проте для історії української авіації та нашого міста важливіша інша подія, яка сталась на рік раніше.

У березні 1918 року для налагодження дипломатичного зв’язку між Австрією та Україною, а також для оперативного керування військами було організовано регулярне авіаційне поштове сполучення між столицями цих країн. Маршрут Відень – Краків – Львів – Проскурів – Київ мав протяжність майже 1200 км.

20-21 березня відбулись випробувальні перельоти, а вже з 31 березня були розпочаті щоденні рейси. Проскурів став важливим транзитним пунктом, де на місцевому аеродромі перевантажували пошту в інший літак, а також давали годину відпочинку пілоту. Усього на лінії працювало 14 пілотів, 16 пілотів-спостерігачів та 22 літаки – переважно біплани «Hansa-Brandenburg C.1».

Успіх регулярної поштової авіалінії Відень – Київ був неймовірним. І вже наприкінці травня 1918 року відкрили відгалуження до Одеси. Курс пролягав з Відня до Проскурова звичним маршрутом, а на проскурівському аеродромі потрібну пошту перевантажували на літак, який прямував до Одеси. Зазначимо, що лінія Відень – Проскурів – Київ стала першою у світі регулярною міжнародною поштовою авіалінією. Діяла вона до 5 листопада 1918 року.

Таким чином, наш Хмельницький увійшов у історію не лише української авіації, але й світової.

Подібні новини

Проект «Діти 2023»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі. Неперевершена народна майстриня з писанкарства, неодноразовий переможець міжнародних конкурсів в номінаціях «Природне фарбування», «Ідеальна підробка», «Технологічний шедевр», «Найкраще поєднання форм та розмірів», авторка всесвітньовідомого бренду «Щасливе дитинство», представниця прекрасної половини орнітологічного суспільства ‒ зозуля ‒ розпочала роботу над новим […]

Деталі

Гімн “Хмельниччина”

До річниці вторгнення українські митці та військові створили пісню про Хмельниччину “Хмельниччина” – це домівка, Батьківщина, незламність та могутність. Цей гімн, створений серцями її синів, народжених на Подільщині. Вона для них не просто місце на мапі, а частина душі. Вона прихистила сотні тисяч українців під час початку вторгнення, оберігала та плекала кожного з них. До […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу