Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Водні лижі»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Водні лижі»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну модель «Водні лижі»

Водні лижі людина запозичила у… козявочки лататтєвої.

Вміючи літати, комаха все ж віддає перевагу пересуванню водною поверхнею. Адже має свої… «водні лижі» ‒ кінцівки з дрібними волосинками та кігтиками, що надійно утримують її на дзеркалі води. Швидкісного руху набуває за допомогою крил.

Подібні новини

День святого Юрія

Завтра християни відзначатимуть одне з відомих свят – День св. Юрія. Під ім’ям Юрій, або Єгорій, здавна  вшановувався святий Георгій, який був відомий нашим предкам ще з часів прийняття християнства. У літописних джерелах є згадки про те, що в 1030 р. князь Ярослав заснував у Києві монастир св. Георгія. Варто відзначити, що селяни, на відміну […]

Деталі

Це було в нас: Перші українські газети Проскурова

Українська революція 1917-1921 років запустила незворотній процес українізації Проскурова (нині – Хмельницький). Серед багатьох подій цього періоду відзначимо появу перших в історії Проскурова україномовних газет. Загалом перше періодичне видання у місті з’явилось у 1904 році, коли під редакцією директора-розпорядника Проскурівсько-Летичівського сільськогосподарського товариства Л. Рутковського тричі на тиждень виходила російською мовою газета з неймовірно довгою назвою […]

Деталі

“ДАВНІ РЕМЕСЛА КРАЯН”

Якими вміннями та ремеслами володіли подоляни у минулому? Про це у нас вивідували маленькі питайлики “Звичайного Дива”. Діти з цікавістю розглядали предмети ручного виготовлення, забавлялися тематичними іграми та брали участь у чарівному перевтіленні! Дякуємо педагогам та вихованцям “Звичайного Дива ” за візит! До наступної зустрічі!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу