Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Свердло»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Свердло»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну модель «Свердло»

Їздець – родич бджіл, ос і мурашок – подарував людству ідею свердла. Та за досконалістю «свердлильний інструмент» комахи поки що не перевершений: він в декілька раз тонший за людську волосину; просвердлює без стружки (!) найтвердішу деревину на глибину 5–6 см та ніколи не затуплюється.

Подібні новини

“Погляд з минулого”

УВАГА! УВАГА! УВАГА! Завітайте у Хмельницьку обласну бібліотеку ім. Т. Шевченка з 09.00 до 18.00 за адресою Свободи,51, де Хмельницький обласний краєзнавчий музей приготував для Вас приємний сюрприз – фотозону “ПОГЛЯД З МИНУЛОГО”! Не пропустіть нагоду зробити чарівну ретросвітлину, покращити собі настрій та відчути справжню романтику давнього Проскурова!

Деталі

«Первоцвіти краю в казках та легендах. Зірочки жовті (Gagea lutea)»

«На сонячній галявині мешкав старий, пихатий, самозакоханий кущ. Він вважав себе господарем галявини. Позбутись влади і можливості повелівати долями інших, втратити право вирішувати, кому та як задовго рости на галявині… ось чого найбільше боявся кущ, тому навколо нього майже не було рослин, а якщо й з’являлись зухвальці ‒ кущ знищував їх за допомогою тіні. Тож […]

Деталі

День залізничника України

  4 листопада відзначають своє професійне свято залізничники України. Перші залізничні гілки простягнулися країною на заході від Львова до Перемишля (1861) та на півдні – від Одеси до Балти (1865). Цікаво, що потяг Перемишль–Львів у сучасному розумінні мав статус міжнародного та з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів. У 1870 році й в історії Проскурова відбулася […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу