Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Парасолька, парасоля, парасоль…

Парасолька, парасоля, парасоль…
icon:arrow-back

Парасолька, парасоля, парасоль, парасолик, зонтик, зонт, дощарка, дощник, омбрель, затінець, розчепірка – з перерахованих слів зразу ж зрозуміло, про що піде мова у нашому дописі. Звичайнісінький предмет нашого з Вами побуту, а скільки має назв!

Сьогодні, 10 лютого, – міжнародний день парасольки, який почали святкувати у США ще з середини ХІХ ст.

Важко сказати, де і коли з’явився перший зонтик. Відомо, що давні цивілізації Єгипту, Індії, Китаю й Ассирії були знайомі з цим винаходом та вважали його покровом небес, укриттям та захистом.

Слово зонт (від нідерл. zondek) буквально означає «тінь». Через генетичний зв’язок польських, французьких та італійських слів з’явилося слово парасолька, що у перекладі означає «проти сонця».

Цікаво, що використовувати зонтик як захист від дощу першими почали китайці. Вони виготовляли їх з паперу та просочували воском або маслом, щоб не промокали. А ось у середньовічній Європі водонепроникними зонтами не користувалися, адже дощ тоді вважався промислом Божим.

У 1715 р. в Парижі була виготовлена перша складена парасолька, яка мала каркасну основу з китового вуса, а купол прикрашався шовком, тафтою або мереживом. Серед аристократії та багатих торговців того часу вона дуже швидко дістала статус модного аксесуару.

А в наш час Зонтик рятує від дощу і спеки, є предметом моди, використовується як піддашок вуличних кафе тощо…

У фондах нашого музею зберігаються цікаві екземпляри різних часових періодів ХХ ст.

Подібні новини

Моціон по місту для харків’ян

Моціон по місту «ТАЄМНИЦІ СТАРОГО ПРОСКУРОВА» для групи   учнів та викладачів мистецьких шкіл із Харкова – учасників культурно-освітнього проекту «Мистецький експрес» – провів вчений секретар нашого музею Сергій Єсюнін. Під час прогулянки гості «відчиняли» двері найстаріших будинків, дізнавалися історію їх власників, «розсекречували» текст найдавнішого документу, а відтак розвідавши, скільки років нашому місту. Чудовим відгуком за […]

Деталі

Стежками двох революцій

Зустрічі науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею з підопічними центру реабілітації «Родинний затишок» давно набули традиційного характеру. Нинішній захід був присвячений Дню гідності та свободи. Вихованці «Родинного затишку» не лише послухали бесіду «Стежками двох революцій», але й долучилися до захоплюючої музейної майстерки «Пташка миру». Дякуємо «Родинному затишку» за активність та гостинність! До наступних зустрічей!

Деталі

Проскурівські американці: Найвидатніший фахівець з лікування депресій

Серед найвідоміших та найуспішніших американців ХХ ст. є чимало вихідців з Проскурова – теперішнього Хмельницького. Розповімо лише про деяких з них, але яких! Вони зуміли зробити за життя надзвичайні справи, стати відомими постатями не лише у США, а й в усьому світі. Найвидатніший фахівець з лікування депресій Аарон Темкін Бек – американський психотерапевт, професор психіатрії […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу