Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Охайність на межі патології

Охайність на межі патології
icon:arrow-back

Охайність борсуків на межі патології. Вони ніколи не дозволять собі скуштувати «смачний бутерброд», сидячи на власному ліжку, бо в норі не можна смітити!.. Та про все по порядку.

В народі здавна борсук має славу звіра вальяжного, домовитого, господарського і надто охайного. Його житло організовано з комфортом і він дбайливо ставиться до порядку в ньому. Назвати домівку тварини норою важко. Швидше, це – «підземні хороми». Затишні, теплі, добре вентильовані, з чистим, утрамбованим «парадним під’їздом», поблизу якого розташовані туалетні ямки. Заповнить борсук одну ‒ зариє, а нова ямка ‒ на черзі. Зоологи навіть шуткують, що ідею будівництва громадських туалетів запозичили саме у цих тварин, які своєю «територіальною громадою» прицільно справляють потребу в спеціально відведеному місці.

У центрі борсучого житла ‒ простора гніздова камера, підстилка в якій змінюється двічі на рік. Під час генерального прибирання, навесні та восени, звір викидає накопичений за півріччя «мотлох» і «організує» собі свіже «ліжко» з запашних трав, фітонциди яких сприятливо впливають на здоров’я господаря і вбивчо на його нашкірних паразитів.

Борсук ретельно стежить не лише за порядком у домівці, а й за своєю зовнішністю. Перед кожним виходом «у світ», в тому числі й перед полюванням, він очищає шкірку від землі, що прилипла, розчісує прим’яті шерстинки тощо. Навіть ще «нерозумні» малюки вже «з пелюшок» без кінця зачісуються кігтиками, чепуряться, вилизуються.

Спосіб життя, безстрашність, з яким борсук захищає своє сімейство і власне життя, здавна вселяють повагу до цього звіра та в багатьох культурах уособлюють його з життєвою мудрістю і гармонією.

Більше цікавинок про місцевий «зообомонд» у книжці «Дивовижні звірятка» видавництва Хмельницького обласного краєзнавчого музею, яка є в реалізації.

P.S.

Під час зйомки жоден з музейних предметів не постраждав.

Подібні новини

Підстрибнути, щоб злетіти

Бражник хорватський Hemaris croatica Яскраве контрастне забарвлення, мініатюрні розміри, наявність «хіпстерського» хвоста та здатність… стрибати надають джмелевидці хорватській певної харизми й неповторності. Навіть редуковані помаранчеві задні крила логічно «завершують» своєрідний образ метелика. Та про все по порядку. Науковці відкрили, що метеликам для польоту достатньо всього… однієї пари крил, а саме – передньої, власне на яку […]

Деталі

Майстерка «ДВА КОЛЬОРИ»

Новий мейкерспейс-проект «МУЗЕЙНА ТЕРИТОРІЯ ТВОРЧОСТІ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ гостинно запрошує дітей та дорослих поринути у світ незабутніх креативних творчих ініціатив! Увага! Дві суботи поспіль 17 та 24 лютого о 12.00 насолодись релаксом: у приміщенні нашого закладу буде проведена майстерка з виготовлення патріотичного браслету «ДВА КОЛЬОРИ»! Ціна майстерки – 30 грн. Не зволікай! Телефонуй […]

Деталі

Визначення переможців

На початку літа ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ в рамках проекту «МУЗЕЙ ОЧИМА ДІТЕЙ» відкрив захоплюючу виставку творів учнів ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ ОБРАЗОТВОРЧОГО та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА. А сьогодні, 10 серпня, компетентне журі – директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька, завідувач відділу історії Ніна Стрижак, член Національної спілки художників України Яків Павлович та викладач ХДШО та […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу