Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Нове видання – нове знання

Нове видання – нове знання
icon:arrow-back

Яскравих барв сьогоднішньому дню додала надзвичайно тепла зустріч з докторкою історичних наук, членкинею Національної спілки краєзнавців України, лауреаткою обласної премії у галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. К. Широцького Лілією Іваневич, яка презентувала свою монографію «Традиційний одяг українців Поділля». Дане дослідження охоплює не тільки історичні відомості, але й регіонально-локальні та конструктивно-художні особливості створення традиційного українського одягу мешканців Поділля у другій половині ХІХ- початку ХХІ ст.

Під час презентації своєї роботи Лілія Анатоліївна наголосила, що традиційний одяг належить до найбільш самобутніх елементів культурної спадщини народу, виразні особливості всіх компонентів якого формувалися продовж багатовікового історичного й культурного розвитку. Окрім того, кожний адміністративний район тієї чи іншої локальної зони Поділля, а навіть й окреме село, відзначалися своєрідністю способів покрою, виготовлення й прикрашання одягу та формування ансамблевого комплексу загалом.

До книги увійшли термінологічний словник народних назв одягових складових, кольорові історичні та етнографічні карти Поділля,  кольорові карти-схем побутування характерних елементів убрання, таблиці технік оздоблення й орнаментальних мотивів, кольорові світлини подільських строїв.

Надзвичайно приємно, що предмети фондової збірки Хмельницького обласного краєзнавчого музею також стали об’єктом дослідження та увійшли до монографії Лілії Анатоліївни.

Варто зазначити, що науковці музею були вражені масштабами роботи,  яка, без сумніву, стане знахідкою для усіх осіб, що зацікавлені даною тематикою.

Подібні новини

Подарунок музею

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ділиться радістю! Фонди закладу несподівано поповнилися гарною колекцією фарфорових  та фаянсових тарілок 1923-1950-х рр. різних виробників. Зокрема йдеться про Будянський фаянсовий, Бориславський фарфоровий, Коростенський фарфоровий та Сумський порцеляновий заводи. Дякуємо містянам за приємні сюрпризи та звертаємося до усіх небайдужих мешканців міста з проханням: якщо у Вас є посуд, яким ви давно […]

Деталі

Дарунки музею

Нещодавно у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ як частина великого проекту «Ляльки мандрують світом» проходила пересувна виставка «Князівни та княгині». Нагадаємо, на ній експонувалися 75 ляльок – роботи 40 майстринь з різних куточків України та світу. Особливо приємно, що по завершенні виставки одразу аж 5 робіт поповнили колекцію нашого закладу. Це витвори талановитих хмельничанок Оксани Мацькової […]

Деталі

Схід і Захід – Україна єдина!

Студенти Запорізького медичного коледжу вперше відвідали Поділля і Гуцульщину задля детальнішого пізнання культури, історії та традицій Західної України, що для молоді з південної козацької столиці й водночас великого промислового міста, сформованої на відмінних історичних скрижалях від Правобережжя, було надзвичайно цікаво і пізнавально. Щире захоплення викликали невеликі містечка Західної України з середньовічною історією, ринковими площами, ратушами, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу