Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Несподіване перейменування та його відзначення

Несподіване перейменування та його відзначення
icon:arrow-back

16 січня 1954 року на карті України замість Проскурова з’явився Хмельницький. Відповідно змінила назву й область. Це перейменування стало певною несподіванкою не лише для мешканців міста та області, а й для більшості місцевих чиновників. Було відомо, що СРСР з розмахом відзначає надзвичайно важливу ідеологічну подію – 300-річчя т.зв. «возз’єднання України з Росією». Однак інформація, що цей ювілей торкнеться Проскурова, до останнього дня, не розповсюджувалась.  Проте, отримавши 16 січня відповідні вказівки, швидко зорієнтувались та в авральному режимі розробили план відзначення такої події.

Вже наступного дня в містах та селах краю відбулись урочисті мітинги з нагоди цієї події. 19 січня обласна рада на швидкоруч погодила розроблений план заходів святкування. Він вміщував 40 пунктів, серед яких на квітень були заплановані книжкові виставки в усіх бібліотеках області; на травень – народні гуляння, спортивні змагання та виступи художніх колективів; на червень – виставки в музеях на честь Богдана Хмельницького; у липні – кінофестиваль; у серпні – художня виставка; з вересня – цикл святкових вечорів та виховних годин у школах.

Не залишились осторонь й трудівники промисловості та сільського господарства. За прийнятою на ті часи традицією колективи брали на себе понадпланові завдання. Так, робітники Ізяславської МТС достроково до початку весняних робіт відремонтували 53 трактори; залізничники ст.Гречани до травня перевезли понад планово 142 тис. тон різних вантажів; працівники Кам’янець-Подільського верстатобудівного заводу до жовтня виконали річний план тощо. Й все це на честь 300-річчя «возз’єднання» та перейменування області! Але більш за всіх «порадували» колективи Хмельницького пивзаводу та Кам’янець-Подільської тютюнової фабрики. Перше підприємство у 1954 р. освоїло два нових види пива – «Ювілейне Переяславське» та «Український медок», а інше – випустило понад план 65 млн. цигарок!

Цього ж року голова міськвиконкому Андрій Шоханов виступив з ініціативою встановити в обласному центрі пам’ятник Богданові Хмельницькому.

Подібні новини

Це було в нас: Проскурівський прорив – легендарна операція армії УНР

Однією з найуспішніших військових операцій Армії УНР періоду Української революції 1917-1921 років стала «Проскурівська операція»,  або «Проскурівський прорив». Наприкінці травня 1919 року, коли УНР опинилась у скрутному становищі, втративши майже всю територію і ведучи бойові дії одночасно проти Червоної армії та польських військ, заступник Генштабу Армії УНР Василь Тютюнник розробив план прориву більшовицького фронту в […]

Деталі

Дозаправка у повітрі

Язикан звичайний Macroglossum stellatarum Довгий хоботок язикана (близько 10 см) – це своєрідна «перепустка» до глибоких і недосяжних для інших комах «нектаросховищ» деяких квітів. За тисячі років існування між ними виник стабільний мутуалізм: бражник своїм хоботком сягає «серця» квітки й запилює її, а вона на подяку пригощає його запашним і цілющим нектаром. Хоботок ‒ це […]

Деталі

«ВЕЛИКДЕНЬ У МУЗЕЇ» триває!

Екскурсію у поєднанні з тематичними забавами для учнів ліцею №15 провела завідувач відділу інформації та маркетингу музею Оксана Мельничук. Така оригінальна подача не тільки подарувала нашим візитерам нові знання, але й, маємо надію, ще й зарядила гарним настроєм!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу