Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Найбільше Богданів у Хмельницькому

Найбільше Богданів у Хмельницькому
icon:arrow-back

Понад ста пам’ятників гетьману Богданові Хмельницькому встановлено в багатьох містах і селах України. Особисту першість тримає наш обласний центр. У Хмельницькому нині нараховується найбільше в Україні (зрозуміло й у світі) пам’ятників гетьману – одразу п’ять. В усіх інших населених пунктах, як правило, по одному монументу; лише у Києві, Жовтих Водах та Кривому Розі – по три. Отож, наш Хмельницький можна сміливо заносити до Книги Рекордів України або навіть Гіннеса.

Нагадаємо, що один пам’ятник стоїть на привокзальній площі, інший, що на коні, – біля обласної філармонії, третій (погруддя) – перед Національною академією Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького по вул. Шевченка, четвертий – на пр. Миру перед інститутом МАУП, п’ятий – на території військової частини.

Перший пам’ятник з’явився після перейменування Проскурова та області на честь Богдана Хмельницького. Нове ім’я місто отримало на початку 1954 р., а вже наприкінці того ж року місцева влада поставила питання про встановлення пам’ятника славному Гетьманові в обласному центрі. Тривалий час вирішували, де взяти кошти на монумент і де його встановити… На допомогу прийшли залізничники – запропонували витрати на будівництво взяти на себе, але висунули вимогу – встановити пам’ятник на площі перед вокзалом. Аргумент був переконливий: «Всіх, хто приїжджає в Хмельницький, – зустрічає Хмельницький».

Замовлення на пам’ятник як справу надзвичайної важливості отримали одні з найкращих на той час київських скульпторів – Макар Кіндратович Вронський та Олексій Прокопович Олійник. Визнання митці отримали у 1951 р. за скульптуру Т.Шевченка. Одну таку скульптуру як подарунок від України урочисто передали до м. Оквілл під Торонто (Канада), а ще три подібні встановили у Кирилівці (рідне село Кобзаря), Черкасах та Донецьку. Також доволі відомою роботою скульпторів став монумент Б. Хмельницького в Чигирині. У майбутньому М.Вронський та О.Олійник створять ще з десяток знакових пам’ятників видатним постатям, що встановлені у Києві, Дніпрі, Вінниці та ін.

Роботу над пам’ятником Б.Хмельницького для нашого міста скульптори завершили за півроку. 31 липня 1955 р., в День залізничника, на благоустроєній привокзальній площі він був урочисто відкритий. Висота фігурної скульптури – 3,6 м, постаменту – 4 м. На честь цієї події згодом була видана поштова картка, примірник якої зберігається у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

Подібні новини

Де метелики зимують?

На вулиці – сніг, зима, а в нас – тепло, затишно, ще й тропічні метелики з іншими комахами залишились на зимівлю! Казково! До цієї комашиної казки й завітали юні розумашки 3-А класу Хмельницького ліцею №17 із батьками, щоб поквестити та стати першими власниками «Маленьких гігантів». Три команди – дві дитячі та одна батьківська – змагалися […]

Деталі

«Жінки в науці. Волошина Ніла Йосипівна»

Волошина Ніла Йосипівна. Її ім’я добре відомо учням та учителям загальноосвітніх шкіл, студентам та викладачам ВНЗ, письменникам та літературознавцям. Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПНУ, заслужений діяч науки й техніки України . Народилася Ніла Волошина (2.01.1940 р. — 15.06.2010 р.) в с. Думанів Хмельницької обл. Освіту здобула у Славутському педучилищі та Кам’янець-Подільському педагогічному інституті на […]

Деталі

«УПА – відповідь нескореного народу»

До Дня ЗАХИСНИКІВ і ЗАХИСНИЦЬ України  у рамках співпраці науковцями Хмельницького обласного краєзнавчого музею у ВПУ №25 м. Хмельницького представлено виставку «УПА – відповідь нескореного народу», розроблену Українським інститутом національної пам’яті. Приємно, що молоде покоління долучається до таких заходів та дізнається  більше про історичне минуле своєї країни. Цікавої та плідної подальшої взаємодії нашим закладам!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу