Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Музеї україни. Погляд у майбутнє

Музеї україни. Погляд у майбутнє
icon:arrow-back

10 конкретних пропозицій щодо відновлення України Українські музеї вимагають рішень вже зараз

“Україна повинна стати найкращим місцем для життя, роботи та відпочинку”. Це ключова вимога, висунута більш ніж сотнею українських музеїв, які зібралися на конференції “Від кризи до майбутнього. Нові обов’язки музеїв в Україні” 28-29 травня в Берліні. Це була найбільша конференція українських музеїв з часу російської агресії в 2014 році. Понад 180 установ з України, Німеччини та Польщі зібралися в галереї Джеймса Саймона (на Музейному острові) на триденну зустріч, щоб обговорити потреби та роль українських музеїв у процесі відбудови України. Україна повинна стати “найбільш інклюзивною країною у світі”. Ця подія стала підготовчою конференцією до Конференції з відновлення України, яка відбудеться 11-12 червня в Берліні, і вперше пройшла під патронатом урядів України, Німеччини та Польщі.

“Вперше за три роки на конференції, присвяченій відновленню України, культура і спадщина нарешті отримали голос і можливість бути почутими”, – сказала Анастасія Бондар, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

Центральним фокусом конференції став каталог з 10 пропозицій, підготовлений українськими музеями під час онлайн-воркшопів, організованих Фондом ОБМІН. Музеї хочуть бути включеними у процес відновлення України, слугуючи платформою для діалогу для зміцнення громадянського суспільства. Доступність буде відігравати важливу роль у цьому.

“Це перший успіх, що ці пропозиції будуть представлені Фондом ОБМІН на щорічній конференції ЮНЕСКО у Вільнюсі 6-7 червня та будуть включені в роботу Берлінської конференції з відновлення України 11-12 червня”, – повідомила Малгожата Лавровська – фон Тадден, президентка Фонду ОБМІН.

Конференція була організована Фондом ОБМІН у співпраці з Українським інститутом у Німеччині та Фондом прусської культурної спадщини. Партнерами виступили Фонд мистецтв Ернста фон Сіменса, Польський інститут у Берліні, Європейська мережа пам’яті та солідарності, та Федеральний інститут культури і історії німців у Східній Європі. Багато партнерів зробили можливим проведення цієї конференції:

Федеральне міністерство житлового будівництва, містобудування та розвитку територій
Фонд польсько-німецької співпраці
Фонд Герди Хенкель
GIZ: Німецьке товариство міжнародного співробітництва

Подібні новини

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Червень

На зміну весні, напинаючи червневі вітрила тепла, літо легко та лагідно починає пливти по землі і над нею. Після білих, синіх та жовтих кольорів перших квітів горять майстерно виписані, ніби пензлем, півонії; приваблюють до себе пахощами троянди усіх відтінків червоного; яскравіють серед буйної трави ніжні гвоздики; рум’яніють боки суниць, полуниць, малини… Шостого сина року називають […]

Деталі

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Липень

Маківку літа – сьому сходинку року – слов’яни називали всілякими «іменами» й пов’язували з різними видами трудової діяльності о цій порі: білень – час відбілювати полотно, пасень – найкращий період для відгодівлі худоби, косень – у розпалі сіножать, суничник або чорничник – масове збирання ягід. Відомі ще й такі назви, як громотворець, жарник, жнивар, сінозарник. […]

Деталі

Музейний хенд-мейд “Теплі долоньки”

Кожна матуся знає, чиї долоньки найтепліші! Звісно ж, своїх кровинок! Спеціально до Дня матері в рамках проєкту «ТЕПЛІ ДОЛОНЬКИ» співробітники ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ відвідали, зокрема, вихованців Центру комплексної реабілітації «Родинний затишок», де провели творчий хенд-мейд, а заразом познайомили присутніх з історією свята. Дякуємо «Родинному затишку» за активність та тісну багаторічну співпрацю та вітаємо усіх […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу