Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Мотанка – лялька добра та надії

Мотанка – лялька добра та надії
icon:arrow-back

І в Україні, і далеко за її межами багато хто знає про українські рушники, вишиванки, писанки, а сьогодні поговоримо про ляльку-мотанку. Історія виникнення ляльки сягає прадавніх часів. В Україні дослідники вважають, що перші ляльки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Один із перших дослідників з даної теми Марко Грушевський використовує термін: «вузлова кукла», вона – символ добра та благополуччя, символ надії на краще. І чудово, що традиції створення та використання ляльок-мотанок збереглися та продовжуються до цього часу.

В Україні кожна дівчинка прагнула освоїти мистецтво виготовлення ляльки не гірше, ніж вишивання чи ткацтво. Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. На початку 20 століття дівчата, готуючи скриню з весільним посагом, разом з рушниками та сорочками клали туди своїх ляльок, яких забирали в нову сім’ю. Потім, в родині чоловіка, молода дружина, допоки немає діток, гралась лялькою, і вважалося, чим більше вона грається, тим швидше стане матір’ю і тим здоровіші будуть діти. З народженням дитини молода мати клала своїх ляльок до дитячої колиски, щоб оберігали дитя від усього поганого, а коли дитина підростала, то ляльки слугували їй іграшками.

Загалом, створення ляльки може перетворитися на захопливе заняття для дорослих та дітей, а результат допоможе відтворити традиції та створити унікальний оберіг.

Лялька-мотанкаЛялька-мотанка

Подібні новини

Екскурсія-інтерв’ю для культурологів

Напередодні ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ТУРИЗМУ ЕКСКУРСІЮ-ІНТЕРВ’Ю для культурологів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії провела завідувач відділу інформації та маркетингу ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ Оксана Мельничук. Наші майбутні колеги задавали фахові запитання, цікавились побудовою виставок та вносили свої пропозиції, тож, зустріч видалася взаємоцікавою та взаємокорисною. Дякуємо молоді за відвідини, завжди відкриті до спілкування!

Деталі

Енциклопедист народного життя

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну… 27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський. Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки […]

Деталі

З Днем Українського козацтва!

14 жовтня Україна в числі інших свят відзначає й День Українського козацтва. У зв’язку з цим науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею хочуть поділитися з Вами унікальними історичними знахідками з фондів музею періоду козацтва, адже вони відіграють важливу роль у духовному розвитку та становленню української нації. В першу чергу це пістоль – ручна вогнепальна зброя, що […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу