І в Україні, і далеко за її межами багато хто знає про українські рушники, вишиванки, писанки, а сьогодні поговоримо про ляльку-мотанку. Історія виникнення ляльки сягає прадавніх часів. В Україні дослідники вважають, що перші ляльки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Один із перших дослідників з даної теми Марко Грушевський використовує термін: «вузлова кукла», вона – символ добра та благополуччя, символ надії на краще. І чудово, що традиції створення та використання ляльок-мотанок збереглися та продовжуються до цього часу.
В Україні кожна дівчинка прагнула освоїти мистецтво виготовлення ляльки не гірше, ніж вишивання чи ткацтво. Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. На початку 20 століття дівчата, готуючи скриню з весільним посагом, разом з рушниками та сорочками клали туди своїх ляльок, яких забирали в нову сім’ю. Потім, в родині чоловіка, молода дружина, допоки немає діток, гралась лялькою, і вважалося, чим більше вона грається, тим швидше стане матір’ю і тим здоровіші будуть діти. З народженням дитини молода мати клала своїх ляльок до дитячої колиски, щоб оберігали дитя від усього поганого, а коли дитина підростала, то ляльки слугували їй іграшками.
Загалом, створення ляльки може перетворитися на захопливе заняття для дорослих та дітей, а результат допоможе відтворити традиції та створити унікальний оберіг.