Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чорний красень

Чорний красень
icon:arrow-back

Чи бачили Ви коли-небудь білих лелек? Звісно ж, цей птах – один з символів України! А ЧОРНИХ? Такий вид теж існує! Ба, більше, зустрічається на Хмельниччині! Місце можливих локацій лелеки чорного – Ізяславщина, Шепетівщина, Полонщина, Чемеровеччина, Славутчина та Летичівщина!
Щоправда, зустріти його – справжня удача! Причин – дві! Перша – птах занесений до Червоної книги України, а, отже, рідкісний. Друга – на відміну від білих лелек, тримається на відстані від людей. Гніздиться на деревах у старих лісах, поблизу водойм та боліт. Це пов’язано з харчуванням: споживає рибу, дрібних хребетних та безхребетних тварин. А ще – комах та… змій. І все тому, що у чорного лелеки є природний імунітет до отрути рептилій!
На відміну від білого, чорний має голос: негучні звуки “че-лі” або “чи-лін”.
Лелеки – однолюби: своїй парі зберігають вірність все життя!
Цікаво, що вік чорного лелеки визначається за допомогою кольору кола навколо очей. У дорослих птахів – червоного, у молодняка – сіро-зеленого.
А яка ж максимальна тривалість їх життя? За спостереженнями орнітологів, у дикій природі не перевищує двадцяти років, в неволі ж, при відмінному догляді, можуть прожити навіть більше тридцяти!

Подібні новини

Перша аптека Проскурова

Старовинний будинок на Проскурівській, 13 – справжня окраса центральної вулиці Хмельницького – колишнього Проскурова. Відомий він як будинок Людвіга Дєревоєда, де на поч. ХХ ст. діяла найкраща в місті аптека. Отож, на поч. 30-х рр. ХІХ ст. сталась важлива подія у сфері охорони здоров’я міста – відкриття аптеки. Почалось з того, що у 1831 р. […]

Деталі

“Квітуче дерево”

“Квітуче дерево” – трендовий майстер-клас Хмельницького обласного краєзнавчого музею! Приєднуйтесь! Створюйте! Фантазуйте!

Деталі

Кирило-Мефодіївське товариство

На початку січня 1846 року в Києві була створена одна з перших таємних організацій України політичного спрямування – Кирило-Мефодіївське братство, яка проіснувала не більше п’ятнадцяти місяців, однак мала величезний вплив на українське національне відродження у ХІХ столітті. З-поміж дванадцяти учасників братства – історик та етнограф Михайло Костомаров, поет і художник Тарас Шевченко, письменник і етнограф […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу