Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Виставки

«Князівни та княгині»

«Князівни та княгині»
icon:arrow-back

18 травня 2023 року, у Міжнародний день музеїв, у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї в рамках Міжнародного мистецького проєкту «Ляльки мандрують світом», що присвячений дружинам та донькам князів Русі-України (Х–ХІІІ ст.), жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ ст.), починається експонування виставки «КНЯЗІВНИ ТА КНЯГИНІ». Організаторами проєкту є представниці української діаспори Тетяна Золочевська з Бремену (Німеччина)  та Ніна Хаген з Осло (Норвегія).

Спираючись на дослідження з історії вбрання, майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули свої унікальні витвори в стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Вузлові ляльки в Україні більш відомі як ляльки-мотанки, які, в свою чергу, стали символом української ідентичності.

На виставці представлено 70 ляльок, виготовлених 40-ка майстринями, більшість із яких є членкинями Національної спілки народних майстрів України.

Оглядаючи експозицію, Ви впізнаєте образи вольової княгині Ольги; дружини київського князя Володимира Анни Багрянородної; доньок Ярослава Мудрого —Анни (королева Франції), Анастасії (королева Угорщини), Єлизавети (дружина норвезького короля); онуки Ярослава Мудрого Блаженної Едігни; доньки литовського князя Юрія Гольшанського Юліанії.

Отож, гостинно запрошуємо краян  відвідати виставку та долучитись до стилізованої історичної української родинної спадщини за адресою: вул. Подільська, 12, м.Хмельницький.

Подібні новини

«Жінки в науці. Дарія Микитівна Доброчаєва»

Сьогодні пропонуємо згадати науковця, яка понад 50 років свого життя присвятила дослідженню світу рослин. Дарія Микитівна Доброчаєва (30 березня 1916р. – 1 грудня 1995р.) – доктор біологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки УРСР, лауреат Державної премії УРСР, музеєзнавець, історик ботаніки. Народилась дослідниця в с. Хижники на Старокостянтинівщині в родині Микити та Ксенії Ковальчуків. […]

Деталі

Музейна альма‑матер студентства

Своїм походженням туризм зобов’язаний різноманітності географічних районів світу і прагненням людей з цим розмаїттям ознайомитись. Інформація про регіональні особливості туристичної індустрії та її місцевий потенціал вкрай необхідна як пересічному туристу, так і фахівцям у галузі туризму для прийняття виважених управлінських рішень. З огляду на потребу в ґрунтовних знаннях про регіональні особливості просторового розміщення туристично-рекреаційних ресурсів […]

Деталі

Відкриття виставки «Великодня радість у творчих руках»

Писанка – дивосвіт, чию красу шанує світ. Сьогодні у нашому музеї відбулось відкриття виставки робіт кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва ХНУ, майстра з писанкарства, декоративної вишивки і вишивки стрічками Олени Самборської та студентів університету «Великодня радість у творчих руках». Тут представлені роботи, виконані у багатьох техніках художньої […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу