Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Виставки

«Князівни та княгині»

«Князівни та княгині»
icon:arrow-back

18 травня 2023 року, у Міжнародний день музеїв, у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї в рамках Міжнародного мистецького проєкту «Ляльки мандрують світом», що присвячений дружинам та донькам князів Русі-України (Х–ХІІІ ст.), жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ ст.), починається експонування виставки «КНЯЗІВНИ ТА КНЯГИНІ». Організаторами проєкту є представниці української діаспори Тетяна Золочевська з Бремену (Німеччина)  та Ніна Хаген з Осло (Норвегія).

Спираючись на дослідження з історії вбрання, майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули свої унікальні витвори в стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Вузлові ляльки в Україні більш відомі як ляльки-мотанки, які, в свою чергу, стали символом української ідентичності.

На виставці представлено 70 ляльок, виготовлених 40-ка майстринями, більшість із яких є членкинями Національної спілки народних майстрів України.

Оглядаючи експозицію, Ви впізнаєте образи вольової княгині Ольги; дружини київського князя Володимира Анни Багрянородної; доньок Ярослава Мудрого —Анни (королева Франції), Анастасії (королева Угорщини), Єлизавети (дружина норвезького короля); онуки Ярослава Мудрого Блаженної Едігни; доньки литовського князя Юрія Гольшанського Юліанії.

Отож, гостинно запрошуємо краян  відвідати виставку та долучитись до стилізованої історичної української родинної спадщини за адресою: вул. Подільська, 12, м.Хмельницький.

Подібні новини

Під покровом Різдва Богородиці

21 вересня Православна Церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці. На честь цієї події освячений найстаріший храм нашого міста, якому у травні нинішнього року виповнилося 185 років. Пресвята Діва Марія народилася у невеликому Галілейському місті Назарет. Батьками її були праведні Іоаким із роду пророка та царя Давида та Анна з роду первосвященика Аарона. Свята Анна була неплідна. […]

Деталі

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»

Глосарій, словниця, а ще збірослов… Хто знає значення даних слів? За науковим виданням 1933 р., це – лексикографічний продукт, який містить впорядкований перелік мовних одиниць. Отож, про що йде мова? Чи не кожен з нас у шкільні роки вивчав творчість Максима Рильського та зможе пригадати, напевно, такі рядки з його вірша: «…Не бійтесь заглядати у […]

Деталі

До Дня Української Державності

Нехай ніхто не половинить Твоїх земель, не розтина, Бо ти єдина, Україно, Бо ти на всіх у нас одна. (Дмитро Чередниченко) Цьогоріч вперше 28 липня Україна відзначає День Української Державності. Цей епохальний минулорічний Указ Президента  допоможе  утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості. Державність – це устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу. Державність є своєрідним фундаментом, корінням […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу