Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що відома артистка, оперна співачка кінця ХІХ- поч. ХХ ст. Катерина Андріївна Рубчакова (29.04.1881 -22.11.1919) свої останні миті життя провела у нас, на Поділлі?!

Майбутня актриса народилася на Тернопільщині у м.Чортків.

Її служіння Мельпомені відбувалось у «Новому Львівському театрі», заснованому 28 березня 1919 р. – у розпал боротьби за незалежність УНР.

У липні 1919 р. трупа гастролювала у Кам’янці-Подільському. Наприкінці гастролей Рубчакова захворіла, тож, коли вже у серпні трупа переїхала до Проскурова (де гастролювала майже два місяці), Катерина до одужання змушена була зостатися у своїх знайомих у Зіньківцях, а щойно їй стало краще, приєдналася до колег. На сцені міського театру (нині – Хмельницький міський будинок культури) актриса блискуче зіграла головні ролі у виставах «Пошилися в дурні», «Безталанна», «Жидівка-вихрестка», «Дай серцю волю, заведе в неволю».

Однак Катерина Андріївна знову занедужала, тому 27 вересня, зважаючи на свій стан, вимушена була повернутися у Зіньківці. Згодом з’ясувалось, що ослаблена хворобою  співачка підхопила ще й тиф, який й став причиною її смерті – артистки не стало 22 листопада 1919 р. Їй було всього 38 років.

Відтак, як проскурівська сцена, так і с.Зіньківці, що на Кам’янеччині,    були останніми місцями перебування в житті однієї з найвідоміших особистостей минувшини!

Подібні новини

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Вересень

Давньоруські назви дев’ятого місяця року пов’язані з його характером: ревун (рюїн), хмарень (хмурень). Вірогідне походження першої – від ревіння вітру, що о цій порі набирає сили. Друга суперечок не викликає – через часті зміни погоди. А от назву «вересень» дехто пов’язує зі словом врасенець (іній), бо він є місяцем перших мінусових температур. А хтось тлумачить […]

Деталі

“Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає”

25 лютого 1871 р. народилася справжня зірка української літератури, улюблениця нашого народу, відома поетеса, письменниця та перекладачка – Леся Петрівна Косач, яку згодом знатимуть під псевдонімом Леся Українка. Ймовірно, його вона запозичила від рідного дядька Михайла Драгоманова, який  підписувався «Українцем». Перу Лесі належать біля 270 віршів. І це, не рахуючи поем та віршованих драматичних творів! […]

Деталі

Територія доброти

Позитивні емоції – найкращі ліки! «Смачним» розважально-пізнавально-творчим «коктейлем» з фокусів, нових знань та корисних вмінь пригощали науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ маленьких пацієнтів ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ в рамках проекту «Територія доброти»! Дітлахи дізналися історію української народної іграшки, дивувалися хитрим чарівним прийомам фокусів та взяли участь у наших, як завжди, захоплюючих ЗиМоВиХ ХеНд-меЙдАх – «МАГІЧНА […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу