Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Гроші крізь віки: коли і як друкували гроші на Поділлі»

«Гроші крізь віки: коли і як друкували гроші на Поділлі»
icon:arrow-back

Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжують  віртуальний проект  «Гроші крізь віки».

З 2 по 16 вересня 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, внаслідок якої національною валютою знову стала гривня. На сьогодні й монетна продукція і банкноти виготовляються на Монетному дворі Національного банку України в Києві.

У музеї також зберігаються карбованці періоду Директорії, які друкувалися у  Кам’янець-Подільському.

З кінця червня до середини листопада 1919 р. Кам’янець-Подільський, куди з Проскурова (нині – Хмельницький) переїхали уряд та міністерства, став тимчасовою столицею УНР. В місті над Смотричем розпочався випуск грошових знаків номіналом 10, 100, 250 та 1000 карбованців.

Художником 100 карбованців був Г.Нарбут. Саме він започаткував в оздобленні купюри використовувати мотиви старовинних книжних гравюр та символ української державності – тризуб, а також  козака з мушкетом. 250 карбованців малював Б.Романовський. На цій купюрі вже було більше водяних знаків. 1000 та 10 карбованців створював художник Г.Золотов. 1000 крб. друкувалася не лише в Кам’янець-Подільському, а й у Варшаві та Києві. На 10 карбованцях водяний знак мав назву «гриби». В жовтні того ж року вперше з’явились банкноти в 25 карбованців за ескізом художника А.Приходька. Всі грошові знаки відзначає високий мистецький рівень, а побачити їх можна на наших виставках та під час музейних інфо-зустрічей.

Подібні новини

«Проскурів на старих поштівках. Колись казначейство – нині бібліотека»

Якщо уважно придивитися до будівлі, в якій розміщується Хмельницька обласна наукова бібліотека, то можна помітити, що її основу складає старий одноповерховий будинок із заокругленими високими вікнами. Споруджений наприкінці ХІХ ст. для потреб Проскурівського повітового казначейства, він мав міцні стіни та рельєфний цегляний декор. У II пол. ХХ ст. будівлю докорінно змінили – добудували другий поверх […]

Деталі

Перше періодичне видання на Поділлі

185 тому, 3 (15 січня) 1838 року,  вийшов перший номер тижневика з беззмінною назвою «Подольские губернские ведомости», який й став  першим подільським періодичним виданням. Варто зазначити, що цього ж дня аналогічні видання були започатковані також в інших губернських містах. Відомості були друкованим органом губернських властей, де публікувались укази, світські та церковні розпорядження, і видавалися в […]

Деталі

Фото-календар

Як найкраще та найкорисніше організувати літнє дозвілля? Звісно ж, провести його разом з нами! Вчора та сьогодні захоплюючу подорож експозиційними залами здійснювали учні НВК №10, вихованці початкової школи №1, ЗОШ №6 та ЗОШ №32. ПРОВОДИМО ЛІТНІ КАНІКУЛИ З МУЗЕЄМ!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу