Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»

«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»
icon:arrow-back

Колектив науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжує віртуальний проєкт «Гроші крізь віки».

З 2 по 16 вересня 1996 року в державі відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала знову гривня.

Тоді на грошовому ринку України з’явилися нові грошові знаки номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень, а також розмінні монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25 та 50 копійок. До розробки ескізів нової національної валюти долучилися художники та скульптори України: народний художник О. Данченко, заслужені діячі мистецтв України В. Перевальський, В. Чебаник, заслужені художники України В. Юрчишин, С. Якутович, В. Лопата. На нових гривневих купюрах з’явились зображення унікальних українських пам’яток історії та архітектури (Києво-Печерська Лавра, Софійський собор у Києві, Іллінська церква у селі Суботів та ін.), а також визначні діячі різних епох становлення української нації (Володимир Великий, Б. Хмельницький, Т. Шевченко та ін.). Так як на той час Україна ще не мала власного монетного двору, купюри друкувалися у Канаді та Великобританії, а монети на Луганському верстатобудівному заводі, а також частково в Італії.

Пізнаваймо нашу історію разом!

Подібні новини

Часоміри, дзиґари, циґелики…

Одна пора року змінює іншу… день змінює ніч… Це пливе час, рухаючись постійно, розмірно, ніколи не зупиняючись. Змагатися з ним неможливо, а ось вимірювати його – так. Цікаві часоміри, дзиґари, дзиґарики, циґелики, годинники минулого Вашій увазі…

Деталі

Воїни незламної нації: від України-Русі до сьогодення

Україна з 2014 року переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність. Традиції захисників України мають тисячолітню історію. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги і віддавали свої життя […]

Деталі

Черепашкові гроші

Пам’ятаєте дитячу гру «Магазин», коли грошима слугували дрібні камінчики та листя з дерев й кущів? А тепер уявіть, що у Новій Гвінеї ще в середині ХХ ст. нарівні з національною валютою «ходили» мушлі морських молюсків Monetaria moneta (каурі). Першими використовувати каурі як гроші почали в Китаї, в часи династії Шань (близько 1766‒1154 роки до н.е.) […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу