Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Енциклопедист народного життя

Енциклопедист народного життя
icon:arrow-back

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну…

27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський.

Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки ж його експедиційній роботі збережено безцінні пам’ятки народної творчості: близько 4 тисяч обрядових пісень, 3-х сотень казок, понад 60 записів місцевих говірок, народний календар.

До написання вірша «Ще не вмерла України…» автора спонукала вкрай непроста ситуація довкола самого існування українського духу в другій половині ХІХ ст. Жоден твір української літератури не мав такої величної й, водночас, трагічної долі!

Без малого півтора сторіччя жили ці слова у серцях українців, поки, врешті-решт, не стали офіційним славнем нашої незалежної держави, затвердженим Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 р.

Знаменно, що Україна повертає із забуття імена тих, хто свій талант поклав на вівтар служінню рідному народові, хто вболівав за справу збереження історичного та культурного надбання країни, і на честь Павла Чубинського Банкнотно-монетним двором НБУ у 2009 р. була викарбувана пам’ятна монета України «Павло Чубинський», яка  зайняла достойне місце в нумізматичній колекції Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Подібні новини

Нове розслідування «Впізнай будівлю»

Увага! Увага! Увага! Науковці нашого музею запрошують охочих до нового спільного розслідування – «Впізнай будівлю»!!! Наше дослідження пропонуємо поділити на дві частини: робота з фотоескізами та пошук самої будівлі на вулицях міста. Огляд світлин дозволить вам дослідити контури будівельної конструкції – завдяки чому краще уявити об’єкт та зрозуміти його головні риси, відчути справжній архітектурний дух, […]

Деталі

«АНДРІЮ, АНДРІЮ, МАЮ НА ТЕБЕ НАДІЮ!»

Запальні та яскраві театралізовані вечорниці за давніми українськими колоритними традиціями зі смачною медовою калитою, жартівливими гаданнями, дотепним «Калитинським» та грайливо-жвавими «Коцюбинськими»  влаштували музейники в рамках web-інтриги «АНДРІЮ, АНДРІЮ, МАЮ НА ТЕБЕ НАДІЮ!» за участю юнаків та дівчат ліцею №4. А допоки молодь розважалася, чарівна пічка «напекла» мега-смачнющих та неймовірно ароматних смаколиків, які «зайшли» навіть найпримхливішим […]

Деталі

Етнозустріч «НАДВЕЧІР’Я РІЗДВА»

Етнозустріч «НАДВЕЧІР’Я РІЗДВА» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ відбулася у «Родинному затишку». Наукові співробітники музею познайомили підопічних з традиціями справжнього українського Різдва, розважили гучними колядками та  святковим хенд-мейдом.  Вітаємо педагогів та вихованців «Родинного затишку» з прийдешніми святами, дякуємо за гостинність, активність та тісну багаторічну співпрацю! До нових зустрічей у Новому 2024 році!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу