Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”
icon:arrow-back

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Однак навіщо їхати так далеко, якщо у нашій області теж є унікальні рукотворні об’єкти, що можуть вразити як українців, так і багатьох гостей з-за кордону.

Два кам’янецьких мости
Найдивовижніша споруда – замковий міст у Кам’янці-Подільському. По-перше, за даними археологічних та історичних досліджень окремих науковців, цей міст – найстаріший в Україні. Деякі фахівці стверджують, що він був закладений ще в II-III ст., коли Поділля було провінцією Римської імперії, а Кам’янець називався Клепідавою. Проте далеко не всі історики поділяють думку про таке давнє датування побудови цього моста.

По-друге, можна стверджувати про іншу його унікальність.

Відомо, що міст через річку – споруда, що з’єднує обидва її береги. А ось кам’янецький замковий міст з’єднує правий беріг річки з… її ж правим берегом. Подібного йому в світі немає,  адже інженерні особливості замкового мосту такі, що він розміщений на вузькому перешийку річкового каньйону, який з’єднує Стару фортецю зі Старим містом, розташованим на острові. Додамо технічні параметри: довжина мосту – 114 м, висота – 28 м, ширина – 10 м.

У Кам’янці-Подільському є ще один міст-рекордсмен – найвищий міст України. У 1973 р. через річку Смотрич було завершено будівництво мосту, що отримав назву «Стрімка лань». Уперше в світовій практиці була застосована бісталева конструкція. Відстань між опорами становить 174 м, загальна довжина моста – 379 м, висота – 70 м. Така висота дозволяє вільно пролітати під мостом величезним повітряним кулям, що, до речі, регулярно й здійснюють учасники повітроплавних фестивалів…

Більше про ці та інші факти з історії краю читайте у книзі Сергія Єсюніна «Хмельниччина: минуле, що дивує», яку можна придбати у Хмельницькому краєзнавчому музеї.

Подібні новини

Черепашкові гроші

Пам’ятаєте дитячу гру «Магазин», коли грошима слугували дрібні камінчики та листя з дерев й кущів? А тепер уявіть, що у Новій Гвінеї ще в середині ХХ ст. нарівні з національною валютою «ходили» мушлі морських молюсків Monetaria moneta (каурі). Першими використовувати каурі як гроші почали в Китаї, в часи династії Шань (близько 1766‒1154 роки до н.е.) […]

Деталі

Підсумовуємо січень

Позаду перший місяць року, який стартував з РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНОГО ВІКЕНДУ – численних індивідуальних екскурсій для містян та гостей Хмельницького! Головні події січня – ВСТАНОВЛЕННЯ ПЕРШОГО РЕКОРДУ в номінації «Краєзнавство» на Хмельниччині за участі краєзнавця, доктора наук, ветерана війни В.Олуйка, підтримки Ямпільської громади та нашого музею, а також активна участь в обговоренні проєкту СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ в […]

Деталі

«ШЕВЧЕНКІАНА у ПРОСКУРОВІ. КОЛЬОРОПИС ДОЛІ КОБЗАРЯ»

Всесвітній День письменника та 210-ту річницю з Дня народження Тараса Шевченка відзначили у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ! Для учнів ліцею №15 була проведена пам’ятна святкова імпреза  «ШЕВЧЕНКІАНА у ПРОСКУРОВІ. КОЛЬОРОПИС ДОЛІ КОБЗАРЯ». Заступник директора з наукової роботи Наталя Мовчан  познайомила ліцеїстів з безсмертною творчістю Шевченка. Візитери пригадали найскладніші та найрадісніші моменти з Тарасового життя, усвідомили, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу