Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Дивовижні споруди Хмельниччини

Дивовижні споруди Хмельниччини
icon:arrow-back

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Проте у нас в області  теж є рукотворні об’єкти, що можуть вразити не лише українців, а й багатьох гостей з усього світу.

МАСШТАБНА ФОРТИФІКАЦІЯ ПОЧАТКУ ЕРИ

Найбільшими оборонними спорудами, зведеними колись на території України, вважаються Траянові вали й, так звана, «Лінія Сталіна». І, що цікаво, обидві споруди розміщені здебільшого на Хмельниччині.

Траянові вали – це велетенські земляні фортифікації, що простягалися колись на десятки кілометрів у Середньому Подністров’ї (переважно по території Хмельницької області, частково по Тернопільщині, Вінниччині, а також у Молдові). В їх розташуванні на місцевості простежується така система: головна частина валів має спрямування перпендикулярно до течії Дністра і збудована між її притоками – річками Збруч, Смотрич, Ушиця, Калюс.

Більшість учених вважає, що вали споруджені в 1-й пол. І тис. н. е. та за їх допомогою лісостепові слов’янські племена захищалися від просування кочових племен. Назва «Траянові» затвердилась у XVIII-ХІХ ст. внаслідок упевненості вчених того часу, що довгі вали були побудовані в епоху римського імператора Траяна. До наших днів найкраще збереглися рештки валів у Надзбруччі, де вони тягнуться від околиць Сатанова, повз села Зверхівці, Борщівка, Кремінна, Лісоводи і далі майже до Городка.

Про «Лінію Сталіна» розповімо наступного разу.

Детальніше  про ці та інші факти з історії краю читайте у книзі Сергія Єсюніна «Хмельниччина: минуле, що дивує», яку можна придбати у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

Подібні новини

“Віртуальні подорожі краєм”. Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

Погожими осінніми днями ми запрошуємо Вас до мандрів голубоокою Волинню. У селі Самчики Старокостянтинівської ОТГ зберігся унікальний палацо-парковий ансамбль кінця XIX ст. – один з найкращих творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму в Україні. Ампірний архітектурний ансамбль з Блакитною (Круглою), Римською, Великою, Спочивальною та Японською залами був розбудований на початку XIX ст. гайсинським […]

Деталі

Нові експонати з’явилися в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї

Волонтери та, безпосередньо воїни з передової, передали в колекцію музею залишки військової амуніції, уламки боєприпасів та інші воєнні атрибути. Ми щиро дякуємо всім, хто долучається до формування колекції музею, а особливо давнім та добрим друзям – Сергію Добжанському та Вячеславу Михайловському. Принагідно звертаємось до військових, представників правоохоронних органів, волонтерів та інших небайдужих активістів допомогти з […]

Деталі

Фото-календар

Новий місяць – час підсумків попереднього! Тісна співпраця ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ з таборами літнього відпочинку триває! До Вашої уваги – декілька теплих спогадів наших «гарячих» червневих буднів.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу