Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Домашній улюбленець

Домашній улюбленець
icon:arrow-back

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

Бражник винний великий
Hippotion celerio

Цей метелик запросто може стати вашим… домашнім улюбленцем. Так-так, це не жарт. Щоправда, на призвістко він відгукуватися не буде, мурчати на вушко ‒ теж, вигулювати на повідку не попроситься та й до ветеринара водити не потрібно. Натомість спостерігати за його розвитком та метаморфозами ‒ суцільне задоволення, яке не отримаєте від жодної домашньої тварини.

Справа в тому, що великий винний бражник – один з метеликів, який при правильному утриманні чудово почуває себе в неволі. Певна температура, вологість, освітлення, харчування та імітація природного середовища ‒ умови, що сприяють активній харчовій поведінці, при якій імаго швидко утворюють пари та відкладають велику кількість яєць (до 150).

Якщо Ваш «мурчик» знаходиться ще в стадії гусениці, тоді Вам забезпечені щоранкові пробіжки до сусіднього парку за свіжою зеленню – й це за будь-яких погодних умов. І Ви повинні звикнути до косих поглядів «собачників» чи випадкових перехожих, які й гадки не мають, для чого Вам цей оберемок листя та гілок. На всяк випадок вигадайте версію, до прикладу, щодо молодого, голодного та злого хом’ячка.

Як кожна жива істота, Ваша гусеничка може… захворіти, наприклад, на «глисти». При вчасному виявленні «симптомів» захворювання (млявість рухів, відсутність апетиту та наявність на її тілі дрібних білих шароподібних яєць) майбутнього метелика ще можна спробувати врятувати. Гусінь вражається тахінової мухою, личинки якої розвиваються в тілі хазяїна, поступово з’їдаючи його зсередини. «Протокол лікування» включає ізоляцію гусені в сухе приміщення; прогрівання теплим повітрям за допомогою фену та дезінфекцію тіла спиртом.

Личинка Вашого бражника може передчасно залялькуватися. Ви ж повинні розрахувати середні строки народження метелика. Й, можливо, лялечку потрібно буде відправити в… холодильник, тож, заздалегідь звільніть там полицю.

Отож, заводити «чотирикрилого» друга – серйозний крок, тому обов’язково вступіть до «Клубу любителів бражників», адже практичний досвід його членів стане в нагоді за різних життєвих ситуацій Вашого годованця.

Бражник винний великий Hippotion celerioБражник винний великий Hippotion celerio

Бражник винний великий Hippotion celerio

Подібні новини

«Традиційні страви подолян»

Продовжуючи рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сьогодні  познайомимо Вас з деякими дуже цікавими назвами та описами випічки із тіста, які ми віднайшли у праці «Труды этнографическо-статистической экспедиции в западно-русский край. 1873» відомого дослідника, статиста та етнолога П.П. Чубинського. Паляниці – розводили борошно у теплій воді, чекали, коли воно трохи прокисне, потім […]

Деталі

«Жінки в науці. Євгенія Мойсеївна Гінзбург»

21 вересня 2023 р. виповнюється 110 років з дня народження Євгенії Мойсеївни Гінзбург — видатного подільського педагога, літературознавця, ученого, доцента, викладачки, яка виховала кілька поколінь інтелігенції – педагогів, журналістів, письменників. Євгенія Гінзбург (21 вересня 1913 р. — 5 листопада 2000 р.) — народилася в м. Рогачов (Білорусь) у сім’ї службовця. Згодом з батьками проживала в […]

Деталі

Мережа недержавних музеїв закладів комунальної власності територіальних громад у Хмельницькій області на 1 січня 2023 року

Шановні користувачі! Хмельницький обласний краєзнавчий музей доводить до Вашого відома “Мережу недержавних музеїв закладів комунальної власності територіальних громад у Хмельницькій області на 1 січня 2023 року”. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу