Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Токсичні стосунки, або гибель мурашника

Токсичні стосунки, або гибель мурашника
icon:arrow-back

З серії «Шкідливі звички у комах».

Пам’ятаєте розповсюджений в літературі сюжет про нахабного гостя, який дуже швидко з ледь живого, що просить прихисток, перетворюється на господаря, у якого на побігеньках опиняються вже самі хазяї? Нерідко подібна ситуація трапляється у… мурашниках. Дрібна, майже сором’язлива, ломехуза  «проситься» на постій до мурах і вони, не вбачаючи в її поведінці зазіхання на свою територію, надають цій комасі житло. «Вдячна» ж ломехуза пропонує господарям скромний «дарунок» – частування краплинами жовтої рідини, що з’являється на її  щетинистих боках… Щойно мурахи спробують цю речовину, на мурашникові можна ставити хрест, адже з цього моменту сенсом їхнього життя стає… «доза». За нові краплі вони готові на все: доглядати личинок ломехузи, дозволяти їй не лише харчуватись мурашиними личинками, а й навіть паскудити на голову мурашиної матки. При цьому з вцілілих  мурашиних личинок з’являються кволі, нежиттєздатні нащадки, що призводить до загибелі мурашника. Весь процес триває від початку весни до кінця літа, а далі  ломехузи… шукають новий «прихисток».

Щоб дізнатись про інші шкідливі звички серед комах – слідкуйте за новими публікаціями. А, крім того, більше дізнатись про аспекти життя, як мурах, так й інших комах, Ви можете, завітавши  до Хмельницького обласного краєзнавчого музею у залу «Непізнана планета комах». До зустрічі!

 

Подібні новини

Наші музейники – у Кременці!

З пізнавально-просвітницькою метою ми всім колективом Хмельницького обласного краєзнавчого музею відвідали колег Кременецького обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького та Кременецького краєзнавчого музею. Дякуємо музейникам за дружню невимушену атмосферу та обмін досвідом!    

Деталі

Презентація книги «Хмельниччина: минуле, що дивує» в ХНУ

«Хмельниччина: минуле, що дивує» – книга, що вже встигла закохати в себе поціновувачів історії. Її автор, Сергій Єсюнін, продовжує знайомити шанувальників з новим музейним виданням серією презентацій. Цього разу з цікавими фактами зі сторінок книги знайомились студенти Хмельницького національного університету. А ми принагідно нагадуємо, що «Хмельниччину: минуле, що дивує», як й інші цікаві видання з […]

Деталі

«Жінки в науці. Софія Станіславівна Березанська»

Софія Станіславівна Березанська — один з провідних українських археологів, доктор історичних наук, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки й техніки народилась 15 травня 1924 р. в Кам’янці-Подільському. В 1932 р. батька-офіцера, у минулому ад’ютанта генерала Брусилова, було заарештовано, а родину вислано до Астрахані, з початком ж ІІ Світової війни — до північного Казахстану. Там […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу