Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що відома артистка, оперна співачка кінця ХІХ- поч. ХХ ст. Катерина Андріївна Рубчакова (29.04.1881 -22.11.1919) свої останні миті життя провела у нас, на Поділлі?!

Майбутня актриса народилася на Тернопільщині у м.Чортків.

Її служіння Мельпомені відбувалось у «Новому Львівському театрі», заснованому 28 березня 1919 р. – у розпал боротьби за незалежність УНР.

У липні 1919 р. трупа гастролювала у Кам’янці-Подільському. Наприкінці гастролей Рубчакова захворіла, тож, коли вже у серпні трупа переїхала до Проскурова (де гастролювала майже два місяці), Катерина до одужання змушена була зостатися у своїх знайомих у Зіньківцях, а щойно їй стало краще, приєдналася до колег. На сцені міського театру (нині – Хмельницький міський будинок культури) актриса блискуче зіграла головні ролі у виставах «Пошилися в дурні», «Безталанна», «Жидівка-вихрестка», «Дай серцю волю, заведе в неволю».

Однак Катерина Андріївна знову занедужала, тому 27 вересня, зважаючи на свій стан, вимушена була повернутися у Зіньківці. Згодом з’ясувалось, що ослаблена хворобою  співачка підхопила ще й тиф, який й став причиною її смерті – артистки не стало 22 листопада 1919 р. Їй було всього 38 років.

Відтак, як проскурівська сцена, так і с.Зіньківці, що на Кам’янеччині,    були останніми місцями перебування в житті однієї з найвідоміших особистостей минувшини!

Подібні новини

Черепашкові гроші

Пам’ятаєте дитячу гру «Магазин», коли грошима слугували дрібні камінчики та листя з дерев й кущів? А тепер уявіть, що у Новій Гвінеї ще в середині ХХ ст. нарівні з національною валютою «ходили» мушлі морських молюсків Monetaria moneta (каурі). Першими використовувати каурі як гроші почали в Китаї, в часи династії Шань (близько 1766‒1154 роки до н.е.) […]

Деталі

Енциклопедист народного життя

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну… 27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський. Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки […]

Деталі

Сезон Льодовикового періоду відкрито!

У школах – останній дзвінок, у природі ‒ початок літа, а в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї ‒ …Льодовиковий період! Отаке! Першими мандрівниками у часі до епохи гігантів плейстоцену стали учні Хмельницького ліцею №17. Селфі з волохатим носорогом та полювання на мамонта надзвичайно вразило, а ось зустріч з бегемотом, верблюдом, туром, сайгаком, вовком та росомахою була […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу