Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям

Катерина Рубчакова та її зв’язок з Поділлям
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що відома артистка, оперна співачка кінця ХІХ- поч. ХХ ст. Катерина Андріївна Рубчакова (29.04.1881 -22.11.1919) свої останні миті життя провела у нас, на Поділлі?!

Майбутня актриса народилася на Тернопільщині у м.Чортків.

Її служіння Мельпомені відбувалось у «Новому Львівському театрі», заснованому 28 березня 1919 р. – у розпал боротьби за незалежність УНР.

У липні 1919 р. трупа гастролювала у Кам’янці-Подільському. Наприкінці гастролей Рубчакова захворіла, тож, коли вже у серпні трупа переїхала до Проскурова (де гастролювала майже два місяці), Катерина до одужання змушена була зостатися у своїх знайомих у Зіньківцях, а щойно їй стало краще, приєдналася до колег. На сцені міського театру (нині – Хмельницький міський будинок культури) актриса блискуче зіграла головні ролі у виставах «Пошилися в дурні», «Безталанна», «Жидівка-вихрестка», «Дай серцю волю, заведе в неволю».

Однак Катерина Андріївна знову занедужала, тому 27 вересня, зважаючи на свій стан, вимушена була повернутися у Зіньківці. Згодом з’ясувалось, що ослаблена хворобою  співачка підхопила ще й тиф, який й став причиною її смерті – артистки не стало 22 листопада 1919 р. Їй було всього 38 років.

Відтак, як проскурівська сцена, так і с.Зіньківці, що на Кам’янеччині,    були останніми місцями перебування в житті однієї з найвідоміших особистостей минувшини!

Подібні новини

Традиція віковічна – традиція невмируща

15 серпня (за старим стилем) у Миньковецькій державі, що існувала на Поділлі наприкінці ХVIII-поч. ХІХ ст. в межах екс-Дунаєвецького та екс-Новоушицького районів, відзначали свято обжинків. Для глави Миньковецького Ключа Ігнатія Мархоцького (графа Редукса, дідича) воно мало настільки велике значення, що він  щорічне його проведення навіть назвав обов’язковою умовою в заповіті спадкоємцям! Цікавий та нетрадиційний спосіб […]

Деталі

«КВІТНЕВИЙ КАЛЕЙДОСКОП ЗАХОДІВ»

«МУЗЕЙНИЙ КВІТЕНЬ» залишився позаду – час підсумків! Отож, минулого місяця до свята Великодня науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ спільно з викладачами та студентами ХНУ відкрили святкову виставку «ВЕЛИКОДНЯ РАДІСТЬ У ТВОРЧИХ РУКАХ», а також під керівництвом відомої подільської писанкарки Олени Самборської провели захоплюючі майстерки з розпису традиційної писанки. Два тижні поспіль завідувач відділу історії Ніна […]

Деталі

Екскурсія для майбутніх медиків

Сьогодні наші екскурсанти – студенти Хмельницького базового медичного коледжу. Майбутні медики долучилися до археологічних розкопок і  креативних фотозон у «Археологічній спадщині Хмельниччини».  Разом зі старшим  науковим співробітником Катериною Даниловою перейнялися романтикою Проскурова та дізналися про різноманітні етносплетіння традицій і звичаїв Хмельниччини кін. XIX – поч. XX ст. Щирі усмішки та здивування викликала колекція комах та […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу