Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Перший генеральний план забудови міста

Перший генеральний план забудови міста
icon:arrow-back

200 років тому місто Проскурів почало забудовуватися згідно з генеральним планом, який був розроблений подільським губернським землеміром Вікентієм Рудлицьким та столичним архітектором Вільямсом Гесте, та затверджений 1824 р.

Для складання плану була застосована популярна на той час прямокутно-променева структура планування. Таким чином місто отримало чіткий поділ на вулиці, вся міська територія була розбита на 31 квартал та 403 садибні ділянки.

Згідно з планом була визначена головна торгова площа – Хлібна (нині – квартал з кінотеатром та сквером ім. Шевченка) та прокладені вулиці, які згодом отримали назви Соборна, Купецька (нині – Подільська), Дворянська (нині – Володимирська), Комерційна (нині – Грушевського), Аптекарська (нині – Проскурівського підпілля), Велика Бузька (нині – Вайсера), Мала Бузька (нині – Набережна) та інші. Південно-східні межі Проскурова були окреслені напівкільцем бульвару (нині – вул. Героїв Маріуполя – Європейська – Свободи) та ровом. Центральними вулицями міста стали поштова дорога на Летичів, що в межах міста отримала назву вул.Олександрівська (нині – Проскурівська), та Кам’янецька поштова дорога – вул.Кам’янецька.

Також генеральний план 1824 р. нормував типи забудови: одним кольором на ньому позначені квартали з мурованими будівлями, іншим – дерев’яними та глинобитними.

Підкреслимо, що цей генеральний план став першим подібним планом в історії міста. Саме згідно з ним були прокладені всі основні вулиці центральної частини сучасного Хмельницького.

Побачити документ 200-річної давнини можна в експозиції Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Подібні новини

Віртуальна виставка “Пасхальні кольори”

У відео використані конкурсні дитячі роботи з колекції КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей”. Музика: українська народна мелодія “Аркан” у виконанні та обробці Maksym Berezhnyuk (музикант-віртуоз), @Таня Ша (студія звукозапису «Кофеїн»).

Деталі

«Злато та срібло» землі Болохівської. Продовження

Продовжимо розглядати широкий жіночий браслет-наруч, який був знайдений у 70-х рр. ХХ ст. на одному з городищ ХІІ-ХІІІ ст.ст. у Деражнянському районі. Мова піде про наступну з композицій: звір, що стоїть на передніх лапах, і навпроти нього – постать людини. Тулуб звіра перетинають дві риски – стилізоване зображення паса. Щодо даної сцени (авторитетні історики трактували […]

Деталі

«Скарбничка мрій»

Співпраця Хмельницького обласного краєзнавчого музею з  Хмельницькою обласною дитячою лікарнею триває! В рамках проєкту «ТЕРИТОРІЯ ДОБРОТИ» фахівці нашого закладу вкотре відвідали її пацієнтів з пізнавально-розважальною програмою «СКАРБНИЧКА МРІЙ»! З розповідей музейників учасники заходу дізналися, якими іграшками бавилися їхні бабусі та дідусі. А ще – взяли участь у музейних ЗИМОВИХ ХеНд-МеЙдАх «ДОБРЕ СЕРЦЕ» та «МАГІЧНА 3D […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу